ciemne meble, jasne ściany, akcent kolorystyczne
ciemne meble, jasne ściany, akcent kolorystyczne

Wnętrze wyposażone w meble w ciemnych, intensywnych odcieniach, zazwyczaj wydaje się być ciężkie i przytłoczone ale nie w każdym przypadku efekt musi być taki sam. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni kolor farby aby pomieszczenie wyglądało nowocześnie i stylowo!

Skoro wiesz już, że znaczna większość mebli oraz innych elementów wyposażenia w Twoim mieszkaniu będzie w kolorze ciemnym a nawet czarnym to zanim udasz się po farbę do marketu budowlanego dobrze przemyśl swoją decyzję.
Zwróć szczególną uwagę na wolną powierzchnię do zagospodarowania pomieszczenia w którym mają znaleźć się ciemne meble. Za chwilę dowiesz się dlaczego jest to tak ważne.
Oczywiście najlepszą i najbezpieczniejszą opcją było by skontrastowanie ciemnych barw jasnymi kolorami ale w dzisiejszych czasach coraz chętniej sięgamy po nieco bardziej zwariowane odcienie.

Jak duże jest pomieszczenie?

To niezwykle ważne, ponieważ prostym trikiem można pomieszczenie optycznie powiększyć lub je pomniejszyć.
Małe, ciasne i ciemne wnętrza najlepiej prezentują się w otoczeniu jasnych neutralnych odcieni. Jeżeli chcesz wycisnąć z pomieszczenia jak najwięcej potencjału wybierz farbę w jasnym kolorze o tonacji chłodnej. W sytuacji kiedy lubisz wnętrza klimatyczne o przytulnym charakterze wybierz jasną farbę ale o tonacji ciepłej.
Do aranżacji takich wnętrz najczęściej używa się koloru białego, odcieni szarości oraz pasteli. Ciemne meble na jasnym tle będą wyglądały nowocześnie i stylowo, jasne kolory dodadzą im także lekkości, przez co pomieszczenie nie będzie wydawało się zbyt przytłaczające.

W przypadku dużych pomieszczeń gra kolorem jest jak najbardziej wskazana. Ciemny odcień mebli będzie świetnie współgram z głębokimi fioletami, butelkową zielenią, granatem, grafitem itp. Jednak i w tym wypadku zachęcamy Cię do zachowania ostrożności. Nawet pokaźnych rozmiarów pokój dzienny może stać się mroczny i ciężki, co z kolei negatywnie wpłynie na komfort wypoczynku w salonie. Co zrobić aby zapobiec takiej sytuacji? Odpowiedź jest bardzo prosta – intensywny kolor skontrastuj z dużo jaśniejszymi akcentami. Wybierz ścianę, która będzie główną w całym pomieszczeniu i to na niej niech zagości np. elegancki głęboki fiolet boczne natomiast pomaluj jasną farbą, taki zabieg pozwoli na zachowanie pewnego rodzaju swoistej harmonii w całym wystroju.

Ciemne meble - jaki kolor ścian?

Skontrastuj ciemne meble z bielą!

Czy hasło black&white coś Ci mówi? Tak, żadne inne połączenie kolorystyczne nie prezentuje się tak dobrze jak ten duet. Czerń i biel – klasyczna i elegancka kolorystyka sprawdź się rewelacyjnie w nowoczesnych aranżacjach. Biel na ścianach sprawi, że ciemne i ciężkie meble będą na pierwszy rzut oka znacznie lżejsze ale jednocześnie to właśnie na nich skupi się cała uwaga.
Pamiętaj również, że to połączenie działa w dwie strony, tak samo jak ciemne meble będą stylowo prezentowały się na białym tle tak samo białe meble, umiejscowione na ciemnym tle podkreślą charakter każdego nowoczesnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here