Coraz popularniejszym kierunkiem podróży jest Azja . Doskonałym pomysłem może być wybranie się na wycieczkę do Chin oraz na Sri Lanke, gdzie można zobaczyć i podziwiać zabytki architektury, piękne krajobrazy oraz przeżyć ekstremalną przygodę.

Wczasy w Chinach – nowoczesność i tradycja

Wycieczkę warto rozpocząć od zwiedzania Pekinu, czyli stoicy Chin. w samym centrum tego miasta znajduje się Plac Niebiańskiego Spokoju, gdzie w 1989 roku zostały brutalnie stłumione protesty studentów. Obecnie znajduje się tam wielki telebim na którym można zobaczyć najpiękniejsze miejsca w CHRL. Oczywiście punktem obowiązkowym jest także Wielki Mur Chiński. Będąc w Pekinie koniecznie trzeba udać się do Zakazanego Miasta, czyli niebywale pięknego pałacu dawnej dynastii Ming i Qing. Warto także zobaczyć Groty Dziesięciu Tysięcy Buddów. Są to świątynie wykute w wapiennych skałach. Bardzo wiele atrakcji oferuje również Szangchaj, gdzie znajdują się Ogrody Yuyuan. Warto także zobaczyć Wielką Pagodę Dzikich Gęsi , która została wzniesiona w czasach dynastii Tang. Można w tym miejscy zwiedzić wielką buddyjska pagodę. Dla amatorów ekstremalnych wrażeń doskonałym pomysłem będzie przejście Szklanym Szlakiem, który znajduje się nad przepaścią.Będąc w Chinach warto zakosztować tamtejszej kuchni.

Sri Lanka- niezapomniane widoki oraz świątynie

Jeżeli chcemy odpocząć od zwiedzania możemy wybrać się na plaże w Mirissie, która ma niemal biały piasek oraz ultra czystą wodę. To doskonałe miejsce na złapanie promieni słońca. Warto także wybrać się na Nilaveli czyli rafy koralowe, które można podziwiać oraz istnieje także możliwość wykupienia lekcji nurkowania . Można tam także popływać np. z delfinami. Ale Sri lanka to nie tylko piękne plaże, to również niebywała architektura. Koniecznie trzeba wybrać się do Anuradhapurę, gdzie znajdują się ruiny pałacu oraz lwia skała. Warto także odwiedzić Świątynie Zęba, gdzie można zobaczyć relikwie Buddy oraz posłuchać dudnienia bębniarzy. Koniecznie trzeba też odwiedzić sierociniec dla słoni, gdzie można posłuchać o tych pięknych ssakach, a także je nakarmić i wesprzeć walkę o ich życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here