leżaki

Wyposażenie ośrodków SPA&Wellness z jednej strony musi być estetyczne, z drugiej natomiast wytrzymałe oraz wysokiej jakości. Intensywna, codzienna eksploatacja sprawia, że ich wybór wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Ale mamy kilka podpowiedzi, które w tym pomogą.

Jak wybrać leżanki do SPA?

Wybór leżaków ogrodowych jest bardzo duży, a jedną z najważniejszych kwestii, jaką należy się kierować, jest materiał, z jakiego zostały wykonane. I tak leżanki mogą być drewniane, plastikowe, technorattanowe czy metalowe. Przyjrzyjmy się każdemu z nich i przekonajmy się, który będzie odpowiedni do ośrodka SPA.

Drewniane leżaki, choć dobrze sprawdzają się w ogrodzie i do tego wyglądają estetycznie, nie będą dobrym rozwiązaniem w zamkniętych obiektach, w których panuje duża wilgoć. Ponadto ich czyszczenie jest utrudnione, wymagałyby nieustannej impregnacji.

O wiele lepszym wyborem wydają się być meble plastikowe, którym niestraszna jest woda, dodatkowo są lekkie i poręczne. Ich trwałość uzależniona jest już od jakości, tego, jaki model wybierzesz. Minus? Pomieszczenia SPA zwykle mają charakter luksusowy i po prostu mogą nie spełniać takich standardów.

Leżaki z technorattanu sprawdzą się w SPA ze względu na trwałość (www.Meblobranie.pl), ekskluzywny design, a także łatwość w czyszczeniu. Technorattan to tworzywo sztuczne, którego nie powinno się mylić z plastikiem. Jest trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, a także wilgoć. Nie wymaga specjalnej konserwacji, a do tego można je w prosty sposób umyć zwykłymi detergentami. Jest to niezwykle ważne, ponieważ z ośrodków SPA dziennie korzysta kilkaset, a nawet kilka tysięcy ludzi i zachowanie wszystkich standardów higieny nie może być utrudnione.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o leżakach metalowych. Choć mogą posiadać nowoczesny, estetyczny wygląd, to zwykle są cięższe, wymagają zastosowania materiału tekstylnego w miejscu siedziska, a w nie wnikać będzie woda. Ponadto, jeśli są wystawione na dworze, to konstrukcja może łatwo się nagrzewać.

Leżaki do SPA – jaki kolor?

Skoro wiesz już, z jakiego materiału chcesz wybrać leżaki, to czas wybrać kolor. I tu warto kierować się praktycznymi kryteriami, czyli zdecydować się na ciemne odcienie, jak czerń, grafit, szarość, które z jednej strony wyglądają nowocześnie, a z drugiej… nie brudzą się tak szybko. Białe leżaki, choć mają luksusowy wygląd, to od razu widać na nich wszelkie plamy, odciski, a w ciągu dnia pracownicy ośrodków SPA nie mają czasu ich regularnie przecierać.

Praktyczne leżanki do ośrodków SPA&Wellness

Na końcu pozostaje jeszcze kwestia wyboru konkretnego modelu. Nie będziemy radzić, jeśli chodzi o ich kształt i rozmiar, ponieważ wszystko zależy od tego, jak urządzone jest wnętrze obiektu. Ale mamy kilka wskazówek, które na pewno ci się przydadzą.

Zwróć uwagę na to, czy mają regulację oparcia – najlepiej, jeśli byłaby ona kilkustopniowa. Materiał powinien być odporny na warunki atmosferyczne, nie może się nagrzewać, jeśli planujesz w okresie letnim wystawiać je na zewnątrz, przy basenie. W takich sytuacjach dodatkową zaletą leżanek jest daszek. Sprawdź, czy można go łatwo zdemontować, aby móc korzystać z mebla także w środku budynku.

I na koniec, mamy jeszcze jedną radę – zamów leżanki, które można układać jedne na drugich. To znacznie ułatwi ich przechowywanie oraz sprzątanie obiektu. Nie trzeba ich przesuwać z miejsca na miejsce, wystarczy ułożyć w stabilny stos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here