Wnętrze w niepowtarzalnym stylu, czyli jak dobrać kafelki

Dzisiejsze wnętrza w wcale nie przypominają nudnych, stworzonych wedle jednego standardu mieszkań z poprzedniej epoki. Obecnie, w dobie nieustannie zmieniających się gustów i pojawiających się dynamicznie nowych trendów swój triumf świętują różnego rodzaju płytki. Są uniwersalne, a o ich wszechstronności świadczy multum zastosowań. Możemy je kłaść w łazience i w toalecie, niezwykle praktyczne są w kuchni, a także na podłogach, w pomieszczeniach technicznych czy garażach. Ciekawy wybór płytek można znaleźć na stronie internetowej tanigres.pl.

Szeroki wachlarz płytek do różnych zastosowań

Aktualnie aranżacja wnętrza jest prosta, gdyż możemy wybrać różnorodne wzory kafelków oraz rozmaite płytki do różnych zastosowań. Płytki podłogowe, do których należą m.in. gres drewnopodobny, gres polerowany, terakota, a także gres barwiony w masie i gres szkliwiony, to doskonały sposób na pokrycie podłóg. Kafelki podłogowe stanowią bardzo praktyczne, a jednocześnie efektowne rozwiązanie. Z kolei płytki ścienne używane do kuchni czy łazienki z powodzeniem sprawdzają się w pomieszczeniach, w jakich w wysokim stopniu korzystamy z wody. Jeśli nie chcemy szybko zniszczyć ścian poprzez zawilgocenie czy zalanie wodą lub w przypadku kuchni – również tłuszczem, warto umieścić na nie płytki ścienne. Na prostych wylanych z betonu schodach również można zastosować płytki podłogowe. Kafelki podłogowe znakomicie pełnią rolę podłogi we wnętrzach domów. Ponadto są idealnym materiałem, jeśli zamierzamy zainstalować system ogrzewania podłogowego.

Stylowa łazienka lub wyjątkowy salon kąpielowy

Efektownie zaaranżowana, starannie wykończona i jednocześnie funkcjonalna łazienka to wspaniałe miejsce do odpoczynku i zadbania o urodę. Jeśli chcemy stworzyć eleganckie wnętrze, w którym można się w pełni zrelaksować – warto wybrać odpowiednie akcesoria oraz płytki łazienkowe. Obecnie na rynku jest mnóstwo różnych wzorów i materiałów, dlatego można dobrać odpowiednie kafelki łazienkowe w pełni zgodne z naszym gustem. Wystarczy wybrać ulubiony kolor i kształt oraz tzw. dekory. Jeśli uwielbiamy długie kąpiele w wannie i dysponujemy większą powierzchnią – możemy urządzić elegancki pokój kąpielowy. Wówczas warto położyć większe płytki łazienkowe, które dodatkowo podkreślą przestronne wnętrze nadając mu lekkości. Prawidłowy dobór koloru i wielkości fugi sprawi, że kafelki łazienkowe będą prawdziwą ozdobą tego miejsca. Zależnie od preferencji możemy wybrać niezwykle modne kafelki matowe lub lśniące płytki.

Mrozoodporne płytki podłogowe

Mrozoodporne płytki podłogowe – na taras i na balkon

Taras to kolejne miejsce, w jakim kafelki podłogowe okażą się dobrym wyborem. Płytki podłogowe wykonane z gresu o grubości do 20mm stanowią idealne rozwiązanie zarówno na taras, jak również na balkon. Przeważnie są one mrozoodporne, co oznacza, że nienaruszone przetrwają w świetnym stanie przez kilka czy kilkanaście sezonów.

Płytki ścienne – funkcjonalność i klasa we wnętrzu

Kafelki na podłodze oraz płytki ścienne to niewątpliwie najwygodniejsze i bardzo wygodne rozwiązanie w każdym domu. Warto jednak zauważyć, że płytki wyróżniają się niepowtarzalnym stylem i są niezwykle efektowne. Dzięki nim można stworzyć różnorodne wnętrza – klasyczne używając płytek drewnopodobnych i nowoczesne – układając gres na podłodze i na ścianach. Płytki ścienne zachwycają różnymi odcieniami barw tworząc wspaniały wystrój, poza tym możemy je szybko wyczyścić, co ma szczególne znacznie, zwłaszcza jeśli w budynku są małe dzieci.

Jaki rodzaj płytek wybrać?

Podczas wyboru materiałów wykończeniowych do domu często stajemy przed dylematem jaki rodzaj płytek powinniśmy wybrać. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z tego jakie cechy funkcjonalne i użytkowe, i tym samym jakie parametry charakteryzują tradycyjne płytki ceramiczne, a jakie właściwości posiada nowocześnie produkowany gres. A różnica pomiędzy tymi artykułami jest znaczna i nie sprowadza się jedynie do wyglądu płytek ani do ich ceny.

Klasyczne płytki ceramiczne – tańsze, choć efektowne rozwiązanie

Warto wiedzieć, że używane od stuleci płytki ceramiczne nie pochodzą z naszego obszaru klimatycznego, lecz z krajów, w których często świeci słońce, a opady występują sporadycznie a nie należą do obfitych. W europejskim klimacie płytki ceramiczne dobrze sprawdzają się we wnętrzach, nie są za to polecanie jako wyrób na taras lub balkon ze względu na ich strukturę. Posiadają bowiem niski stopień sprasowania powierzchni, dlatego woda dość łatwo może wchodzić w strukturę kafelków osłabiając je i z biegiem lat uszkadzając. Ponadto ich ścieralność jest również niższa w przeciwieństwie do kamiennych płytek czyli popularnego obecnie gresu.

Gres – wytrzymały materiał na lata

Gres wyróżnia się znacznie większą trwałością i jest trwalszym materiałem niż ceramiczne kafelki. Te właściwości zawdzięcza głównie swojej budowie i metodom produkcji. Warto pamiętać, że istnieje kilka rodzajów gresu, które różnią się parametrami, a tym samym wytrzymałością na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne. Naturalnie wytwarzany gres z kamienia cechuje nieco surowa, porowata struktura, dzięki czemu idealnie wygląda w minimalistycznych lub industrialnie zaaranżowanych wnętrzach. A ten element wyróżniający gres może przysporzyć nieco więcej wysiłku podczas czyszczenia kafelków, w przeciwieństwie do idealnie wypolerowanych płytek również wykonanych z kamienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here