W czym najlepiej smakują desery? Sprawdź propozycje niezwykłej zastawy deserowej

Niedzielny obiad z rodziną? Kolacja dla przyjaciół? A może niewielka uroczystość w gronie najbliższych? Na żadnym z tych spotkań nie może zabraknąć deseru, to pozycja stuprocentowo obowiązkowa! W wielu domach do każdego ciasta serwuje się talerzyk i widelec deserowy, jednak dopiero w towarzystwie pięknej zastawy słodkości nabierają pełnego smaku. W czym najlepiej podawać desery, by pięknie się prezentowały i smakowały jeszcze lepiej? Czego potrzebujesz, aby idealnie zaserwować łakocie? Kilka wskazówek poniżej.

Porcelanowe talerze do ciasta

Elegancka i finezyjna zastawa stołowa z pewnością poprawi smak niejednej słodkiej przekąski, zanim jednak zdecydujesz się na nakrywanie stołu pamiętaj, aby dostosować wielkość talerzy do wypieków, które podasz gościom. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się talerzyki deserowe, które będą najbardziej uniwersalne i najbardziej praktyczne, jednak maksymalna średnica takiego naczynia to 20 centymetrów, dlatego im mniejszy kawałek ciasta podajesz tym mniejszy talerzyk możesz ustawić na stole. Nie zapomnij o widelczyku lub dodatkowej łyżeczce, by komfortowo można było konsumować pyszności.

Patery na ciasta i owoce

Atrakcyjne podanie ciasta czy owoców wiąże się ze sposobem jego zaserwowania. Najprostszym, ale też zarazem jednym z najbardziej efektownych metod, jest podanie poczęstunku na paterze. Wybierz taką, która będzie perfekcyjnie dopasowana do twojej zastawy stołowej i zagra z wnętrzem, w którym odbywa się przyjęcie. Na rynku dostępne są różnorakie typy pater, dlatego jeśli często gościsz w swoim domu większą ilość osób lub chcesz im zaimponować sposobem podania, to warto wyposażyć się w paterę trzy- lub dwupoziomową. Duża patera nie jest ci potrzebna? Postaw na mniejszą, która będzie równie praktyczna i świetnie sprawdzi się podczas każdej mniejszej czy większej uroczystości. Latem warto zaopatrzyć się w paterę z kloszem lub po prostu sam klosz do patery, którą już posiadasz. Klosz zabezpieczy ciasto przed owadami lub wyschnięciem podczas imprez odbywających się na zewnątrz. Każda patera jest wygodnym rozwiązaniem podczas podawania słodkości, ponieważ w każdej chwili możesz przenieść ją bez trudu w inne miejsce.

Dodatkowe wyposażenie zastawy

Każdy poczęstunek wiąże się również z podaniem herbaty lub kawy, dlatego obowiązkowo obok zastawy deserowej zapewnij gościom filiżanki oraz porcelanowe dzbanki, by każdy mógł dolać sobie napoju w odpowiednim dla niego momencie. Goście powinni odczuwać komfort nawet przy nakładaniu kawałków ciasta, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest położenie w widocznym miejscu łopatki do serwowania, by nikt nie czuł się skrępowany podczas tej czynności.

Szeroki wachlarz produktów, które świetnie przydadzą się podczas serwowania deserów znajduje się w sklepie Home and Passion. Znajdują się tam zarówno patery, talerze, jak i filiżanki do kawy oraz szpatułki do nakładania ciasta. Wszystko to w ciekawych wzorach i różnych stylach, dlatego każdy na pewno znajdzie tam coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here