Stylowe akcesoria dekoracyjne – nowoczesne donice

0
1690

Wnętrza domowe, firmowe, instytucjonalne, a także otoczenie budynków – szczególnie tych reprezentacyjnych – wymagają odpowiedniej oprawy. O stylu aranżacji decydują nie tylko jej kluczowe elementy, ale również różnego rodzaju akcesoria, ozdoby, dodatki dekoracyjne, które jeśli zostaną odpowiednio dobrane, mogą uświetnić każdy, nawet najprostszy wystrój i dodać mu szyku oraz niepowtarzalności. Takim dodatkiem są rośliny doniczkowe, ale też same doniczki.

Kwiat w atrakcyjnej oprawie

Nawet najbardziej dopracowane i wykwintne aranżacje apartamentów, salonów, sal konferencyjnych, czy miejsc reprezentacyjnych w budynkach firmowych, gmachach instytucji, hotelach lub restauracjach nie będą robiły odpowiedniego wrażenia, jeśli zabraknie w nich roślin.

Dziś panuje moda na to, by otaczać się roślinami – zarówno w otoczeniu budynków, jak i we wnętrzach. Ma to duży związek z promocją działań ekologicznych. Rośliny są naszymi sprzymierzeńcami w walce z zanieczyszczeniem powietrza, ze smogiem, czy z różnymi substancjami chemicznymi, które negatywnie wpływają na zdrowie.

Ponadto, właściwie wyeksponowane rośliny stają się jednym z istotniejszych elementów stylu. Ekspozycją, która może podkreślić i uwydatnić piękno kwiatów jest doniczka. Otaczamy się coraz większą liczbą roślin, dlatego przybywa także nowych kolekcji donic – w mniejszych i większych rozmiarach, w różnorodnej palecie barw i materiałów, z których zostały wykonane.

Donicowa awangarda

Oprócz donic minimalistycznych i rustykalnych, rynek artykułów dekoracyjnych oferuje również donice alternatywne. Prawdziwym hitem są donice podświetlane, doskonałe zarówno do wnętrz, jak i na tarasy, czy do ogrodów. Wspaniale prezentują się na placach i podjazdach – czy to domów prywatnych, czy też innych budynków, takich jak hotele, ośrodki SPA bądź instytucje publiczne.

Tego rodzaju nowoczesne donice, oświetlone za pomocą diod ledowych, same w sobie są niebanalną i stylową dekoracją. Dzięki technologii LED oraz materiałom, z których donice takie są wykonywane (m.in. polietylen) – są to dekoracje trwałe i odporne na uszkodzenia oraz czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV. Co to oznacza? Najwyższą jakość na lata – donice nie odkształcają się ani nie płowieją.

Donice podświetlane dostępne są w wielu wariantach – to nie tylko duże donice, idealne do dekoracji przestrzeni wokół budynków, ale również niewielkich rozmiarów doniczki, które można postawić na oknie czy na komodzie. Mogą one wówczas pełnić funkcję wyjątkowej i nietuzinkowej lampki nocnej. Również duże donice rewelacyjnie prezentują się np. z rozłożystym kwiatem – ustawione na podłodze mogą stanowić dodatkowe źródło oświetlenia. Dzięki prostym, kubistycznym kształtom, donice z podświetleniem LED są uniwersalne i pasują do wielu miejsc – szczególnie tych, które urządzone są stylu minimalistycznym.

Sporym powodzeniem cieszą się także inne wysokie donice – pasujące do dużych kwiatów, które coraz częściej goszczą w naszych domach, gabinetach, poczekalniach, na tarasach i w wielu innych miejscach. Są atrakcyjnym “zwieńczeniem” rośliny i wraz z nią tworzą jedyną w swoim rodzaju dekorację, która sprawi, że każdy pokój, ale również np. weranda, czy taras, nabiorą swojego indywidualnego charakteru. Wysokie, duże donice są wręcz obowiązkowym elementem wystroju każdej większej przestrzeni użytkowej – dlatego spotykamy je w salach konferencyjnych, w hotelach, w galeriach handlowych, w ogrodach zimowych, czyli wszędzie tam, gdzie mogą urozmaicić przestrzeń i dodać jej stylu. Co ciekawe, wysokie donice, sporych gabarytów, są jednocześnie lekkie i z łatwością można je przenosić, tworząc nową aranżację.

Tego typu donice produkowane są z nowoczesnego, wytrzymałego i lekkiego materiału – jest to głównie włókno szklane. Donice mogą być wyposażone w specjalne wkłady wewnętrzne, które zapewniają roślinom optymalne warunki do zakorzenienia i wzrostu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here