Cięcie wodą jest coraz bardziej popularne. Wynika to głównie z faktu, że ta metoda cięcia materiałów jest bardzo funkcjonalna, praktyczna i bezpieczna. Water jet wykonywany w odpowiednich warunkach pozwala osiągnąć wszystkie kształty, jakich potrzebuje inwestor.

Dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii cięcie strumieniem wody stało się coraz bardziej powszechne. Rozwiązanie to sprawdza się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność łatwego, szybkiego oraz precyzyjnego cięcia różnego rodzaju materiałów, w tym: kamienia, stali, szkła, tworzyw sztucznych czy gumy. Cięcie wodą stali oraz cięcie wodą kamienia pozwala na szybką realizację zleceń bez obaw o uszkodzenie materiału. Tego rodzaju usługi świadczy firma Metconcept z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Woda – idealna materia do cięcia

Technologia water jet – cięcie wodą nie jest nowym rozwiązaniem. Stosowana jest praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Chętnie stosują je także firmy z branży usługowej, specjalizujące się chociażby w usługach kamieniarskich lub motoryzacyjnych. Cięcie strumieniem wody może być wykonane wyłącznie z wykorzystaniem urządzeń, które przystosowane są do wykorzystania wody pod bardzo dużym ciśnieniem (kilku tysięcy BAR). Ujściem sprężonej wody jest wysokiej jakości przewód wykonany ze stali. Cięcie wodą wykonywane jest natychmiastowo, sterowane komputerowo – nie ma więc możliwości pomyłki. Przecinanie kamieni oraz przecinanie metali charakteryzuje się dokładnością co do dziesiątych części milimetra.

Cięcie metali wodą – dokładnie i na wymiar

Metal jest materiałem konstrukcyjnym oraz dekoracyjno-wykończeniowym. Stosowany jest praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu, począwszy od branży spożywczej, poprzez motoryzacyjną, a na farmaceutycznej kończąc. Przecinanie metali wodą pozwala uzyskać dowolne kształty, a dzięki temu inwestor otrzymuje np. idealnie odwzorowane elementy konstrukcyjne potrzebne do produkcji. Dzięki water jet możemy wykonywać cięcie aluminium, stali nierdzewnej, hartowanej, stali czarnej i metale kolorowe.

Ważna zaletą przemawiającą za usługą typu cięcie wodą jest brak obawy o uszkodzenie materiału. W przeciwieństwie do innych metod woda tnie metal nie naruszając jego konstrukcji, nie powodując uszkodzenia powierzchni, zmiany koloru, szarpania krawędzi. Ma to ogromne znaczenie, gdy metal jest wykorzystywany np. do dekoracji.

Kamień – cięcie strumieniem wody

Kamień to wspaniały, naturalny materiał wykończeniowy. Może być stosowany przy wykończeniu schodów, podłóg, elewacji, ścian, kominków, a także do produkcji eleganckich blatów kuchennych. Cięcie kamienia wodą pozwala na praktycznie nieograniczone możliwości obróbki. Cięcie większych partii kamienia na mniejsze, obróbka krawędzi, wycinanie otworów czy cięcie płytek gresowych jest bezpieczne dla materiału (brak kruszenia się, zarysowań, przebarwień) oraz bardziej dokładne. Water jet to świetne rozwiązanie dla:

– kamieniarzy i stolarzy,
– glazurników,
– specjalistów od podłóg,
– fachowców od elewacji oraz schodów,
– firm budowlanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here