narożnik

Wiele osób posiadających małe mieszkanie staje przed ogromnym dylematem związanym z jego aranżacją. Właściciele niejednokrotnie zastanawiają się nie tylko nad tym, w którym miejscu należy ułożyć dany mebel, ale także co powinni kupić, aby wnętrze było przestronne i wyglądało na większe niż jest w rzeczywistości. Osoby, które cenią sobie wygodę i elegancję powinny zainwestować w narożniki bez funkcji spania.

Są one niezwykle funkcjonalne, gdyż zabierają mało miejsca i dają poczucie komfortu. Świetnie sprawdzą się nie tylko w salonie, ale również w innych pomieszczeniach. Narożniki bez funkcji spania różnią się od tradycyjnych tym, iż nie posiadają szuflady na pościel oraz nie można ich rozkładać. Jednak nie oznacza to, że nie można na nich wypoczywać czy też leżeć.

Są to meble, na których może wylegiwać się cała rodzina. Dokonując wyboru narożnika warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego jest wykonany, gdyż jest to mebel z którego będziemy korzystali na okrągło. Najlepszym rozwiązaniem  będzie taki, który charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza oraz dużą wytrzymałością.

Szczególnie polecamy także modele, które posiadają regulowane zagłówki oraz podłokietniki. Dodatkowym atutem jest również możliwość dostawienia puf. Jest to wspaniała opcja, dzięki której będziemy mogli rozprostować nogi po ciężkim dniu. Należy pamiętać, że ten rodzaj narożnika nie zmieści się w każdym pomieszczeniu. Najlepiej sprawdzi się w większym pokoju, bądź w salonie.

Kupując narożniki warto również przyjrzeć się czy posiadają możliwość regulowania nóżek. Dzięki tej opcji można je wypoziomować praktycznie na każdej powierzchni. Kolejnym ważnym elementem są niewątpliwie miękkie, wodoodporne poduszki.

Najlepiej gdyby były wykonane z wymiennego pokrowca, który można bez problemu wyprać w pralce. Wybór koloru narożnika zależy od takich elementów jak kolor ścian oraz innych dodatków. Zdaniem projektantów w małych pomieszczeniach powinno się wybierać jasne kolory, ponieważ te ciemne dają poczucie, że są one jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości.

Obecnie bardzo popularne są narożniki w szarym i brązowym kolorze. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć pomieszczenie, aby dobrać odpowiednią wielkość naszego narożnika. Jeśli zdecydujemy się na zakup narożnika bez funkcji spania do średniego pokoju warto ustawić go nieopodal okna. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli czytać na nim swoje ulubione książki, bądź czasopisma.

W salonie natomiast warto ustawić go przy ścianie w taki sposób, aby można było swobodnie oglądać telewizję. Nie polecamy zakupu narożników bez funkcji spania do małego pokoju.

Źródło: narożniki bez funkcji spania – Internum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here