Pokój dziecka jak malowany! Ciekawe pomysły na artystyczne wykończenie ścian

Każda ściana wewnątrz domu wymaga wykończenia. Jeśli nie jesteś specjalnie wymagającym człowiekiem, to zapewne jeden, wyrazisty kolor pokryje wszystkie Twoje potrzeby estetyki. Bardziej wyrafinowane osoby postawią na artystyczne malowanie ścian, łącząc z sobą kilka barw w ciekawe wzory i konwencje. O ile prosta, geometryczna aranżacja wnętrz zazwyczaj trafia w gust dorosłych, to dzieci wymagają czegoś zupełnie innego.

Jak dobrze zaprojektować pokój dziecięcy?

Aby dowiedzieć się, w jakim otoczeniu Twoja pociecha czułaby się najlepiej, musisz dobrze się zastanowić. W większości przypadków prostszym rozwiązaniem będzie jednak zwyczajne zapytanie się dziecka, czego oczekuje od swojego pokoju. Odpowiedź może różnić się w zależności od wieku i zainteresowania, jednak warto brać poprawkę na fakt, że to nie my będziemy najczęściej urzędować w takim otoczeniu, pozwólmy zatem na samodzielność decyzji, nawet jeśli mają to być naklejki z ciężarówkami.

Najprawdopodobniej dzieci zażądają od Ciebie ścian w wesołych, jaskrawych, silnie nasyconych kolorach. To zrozumiałe, szczególnie w przypadku tych najmłodszych dzieci. Możesz nawet spodziewać się, że Twój syn czy córka będą liczyć na barwne graffiti przedstawiające rozmaite zwierzątka, samochodziki albo słoneczko. Rzecz jasna, takie artystyczne malowanie ścian nie zawsze wchodzi w grę, jednak zadowolenie Twojego dziecka powinno grać kluczową rolę przy projektowaniu jego prywatnej przestrzeni.

Zawsze można pójść na kompromis, swoją rolę równie dobrze spełni fototapeta albo zwykłe naklejki. Inne, nieco bardziej kreatywne dekoracje ścian to, między innymi:

  • plakaty
  • obrazy
  • zdjęcia
  • graffiti

W kwestii wystroju wnętrz powinna Cię ograniczać tylko i wyłącznie wyobraźnia. Artystyczne malowanie ścian nie jest wyjątkowo drogie, wystarczy kilkaset złotych i dobry pomysł, aby sprawić swojej pociesze pokój jej marzeń!

pokój dziecka

Kreatywne wykorzystanie przestrzeni

Kluczem do bycia oryginalnym jest wykorzystywanie dostępnych środków na niekonwencjonalne sposoby. Często bywa tak, że pokój dziecięcy zostaje ulokowany na poddaszu, gdzie jedna ze ścian jest dość mocno nachylona. To, co jest niewygodne dla jednych, drudzy mogą przekształcić w bardzo ciekawą aranżację. W tym przypadku pomocne może okazać się malowanie ścian. W niektórych przypadkach powinno się rozważyć nawet wynajem usług profesjonalisty, który utworzy ciekawą iluzję wizualną na takiej powierzchni.

Nie można zapominać, że dekoracje ścian to nie tylko obrazki i wiszące zegary. Jeśli tylko się da, zamontuj do ściany wszystko, co tylko wygląda ładnie. Niektóre ozdoby można wykonać samodzielnie, wystarczy nieco czasu oraz cierpliwości. Materiały do takich dekoracji można znaleźć wszędzie, stare serwetki, kawałki drewna, uszkodzone książki. Wystarczy odrobina smaku, aby wkomponować się w unikalny wystrój, jaki ma pokój dziecięcy. Miłe wspomnienia z tych dziecięcych lat zależą w dużej mierze właśnie od Ciebie, rodzica. Właśnie dlatego powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby Twoja pociecha mogła spędzić je w miłej, przytulnej przestrzeni, która przywołuje wyłącznie pozytywne skojarzenia. Nie jest to zadanie łatwe, jednak odrobina wysiłku może czynić cuda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here