Transport towarów wymaga odpowiedniego ich przygotowania, a co najważniejsze, opakowania, w którym będą mogły zostać bezpiecznie i bez narażenia a uszkodzenie przewożone. Istnieje kilka typów opakowań drewnianych, które mogą być wykorzystane podczas transportu, ale także i późniejszego przechowywania towarów. Oto najbardziej popularne rodzaje opakowań wraz z która charakterystyką i wskazaniem, do jakich typów załadunku najlepiej będą się nadawać.

Najbardziej popularne rodzaje opakowań drewnianych

Wśród rodzajów opakowań najczęściej wykorzystywanych w transporcie towarów oraz w ich przechowywaniu, wyróżnić można:

 • opakowania tekturowe,
 • palety drewniane,
 • skrzyniopalety,
 • skrzynie drewniane,
 • skrzynie OCB,
 • skrzynie ze sklejki,
 • skrzynie z płyty pilśniowej .

Opakowania tekturowe

Są to opakowania, które można wykorzystywać na wiele sposobów dzięki swojej wielofunkcyjności. Produkty, które można w nich przewozić oraz przechowywać, muszą mieć niewielka wagę ze względu na ograniczoną wytrzymałość tektury. Jednak ich niekwestionowaną zaletą jest fakt, że materiał, z którego zostały wykonane, jest przyjazny dla środowiska, a ponadto łatwo wykonać z niego opakowania o różnorodnych kształtach i wielkościach. Z tego względu ten rodzaj opakowań jest chętnie wybierany przez sklepy i hurtownie.

 • Palety drewniane

To rodzaj platformy, które przystosowane są do transportu towarów oraz ich przechowywania. Są wytrzymałe i stabilne, dzięki czemu można z ich wykorzystaniem przewozić różnorodne produkty, a także przechowywać je w magazynach. Warto zauważyć, że palety gwarantują także zabezpieczenie przewożonych towarów.

 • Skrzyniopalety

To szczególny rodzaj skrzyni, która umieszczona jest na specjalnej platformie, dzięki czemu sprawdzają się doskonale do przewozu różnych towarów oraz ich przechowywania w magazynach. Skrzyniopalety znajdują zastosowanie w większości gałęzi przemysłu ze względu na ich uniwersalność.

 • Skrzynie drewniane

To jeden z najbardziej wytrzymałych rodzajów opakowań. Zapewnia bardzo dobre zabezpieczenie przewożonych towarów, a także wyróżnia się uniwersalnością, ponieważ można transportować z jego pomocą różnorodne produkty. Nadaje się także do przechowywania ich w magazynach.

 • Skrzynie ze sklejki

To opakowania, które ulegają całkowitemu recyklingowi, dzięki czemu są ekologiczne i przyjazne środowisku. Skrzynia taka składa się z kilku cienkich warstw drewna, dzięki czemu jest lekka i trwała, a także odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 • Skrzynie OCB

OCB to materiał drewnopochodny, który charakteryzuje się wysoką trwałością. Opakowania wykonane z tego tworzywa są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a także lekkie. Ważna kwestia to także niska cena za wysoką jakość produktu.

 • Skrzynie z płyty pilśniowej

To skrzynie, które wykonuje się z rozwłóknionego drewna, na przykład świerku i wierzby. Wyróżniają się niewielką wagą, ale także wysoka szczelność i wytrzymałość na uszkodzenia. Czyni to skrzynie z płyty pilśniowej opakowaniami odpowiednimi do przewozu różnorodnych towarów, a także do przechowywania ich w magazynie.

Istnieje wiele rodzajów opakowań drewnianych, które z powodzeniem mogą być stosowane do transportu towarów oraz do ich przechowywania. Skrzynie drewniane, palety i inne opakowania można zakupić w firmie PAKO-BUD, która gwarantuje realizację także zamówień niestandardowych.

Dowiedz się więcej o ofercie na stronie: http://pakobud.com.pl/opakowania-transportowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here