Mocny odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacze bezprzewodowe to coraz częstszy wybór w naszych domach. Nic dziwnego – są niezwykle wygodne w obsłudze, a dzięki licznym końcówkom i szczotkom odkurzymy za ich pomocą różne rodzaje powierzchni. Jakie jednak parametry powinien mieć mocny odkurzacz bezprzewodowy, aby mógł spełnić nasze oczekiwania? Sprawdźmy!

Mocny odkurzacz bezprzewodowy – odpowiednia moc to podstawa

Jak wiadomo, im mocniejszy odkurzacz, tym lepiej będzie zbierał wszelkie zanieczyszczenia. Przy tej okazji warto jednak zwrócić uwagę nie na samą moc silnika urządzenia, ale na jego moc ssącą. Najlepiej dopasować ją do naszego zapotrzebowania. Zasadniczo uważa się, że im większa moc, tym lepsza wydajność i skuteczność odkurzania – tym bardziej, jeśli w domu mamy dywany. Za mocny odkurzacz bezprzewodowy uważa się zwykle urządzenie, którego moc ssania ma od 200 do 350 W. Warto jednak pamiętać, że prócz wysokiej mocy istotna będzie też obecność elektroszczotek.

Mocny odkurzacz – czas pracy

Przy wyborze odkurzacza równie ważny jest maksymalny czas pracy urządzenia. To od niego będzie w głównej mierze zależało, czy damy radę odkurzyć cały dom na jednym naładowaniu. Warto mieć tu na uwadze tempo sprzątania – niektórzy bowiem nawet duże mieszkanie potrafią odkurzyć w ciągu pół godziny, a inni poświęcają godzinę na małą przestrzeń, bo np. mają więcej dywanów czy sprzątają tylko raz na tydzień. Warto też pamiętać, że taki mocny odkurzacz szybciej poradzi sobie z dywanami czy innymi miękkimi powierzchniami. Oczywiście im dłuższy czas pracy odkurzacza – tym lepiej. Na rynku bez problemu znajdziemy urządzenia, których akumulatory pozwalają na 100 minut działania. Co więcej, niektóre modele mają aż dwa akumulatory w zestawie, co dodatkowo wydłuży czas pracy.

Cichy odkurzacz – czy to możliwe przy wysokiej mocy?

Dla wielu osób istotną kwestią przy wyborze odkurzacza będzie głośność urządzenia. Cichy odkurzacz z pewnością docenią mieszkańcy bloków, w których głośna praca tego typu urządzeń często zaburza ciszę sąsiadom. Model emitujący mniej hałasu będzie też świetnym rozwiązaniem dla rodziców małych dzieci. Nasze pociechy bardzo często boją się tego typu dźwięków, więc głośny odkurzacz uniemożliwia jakiekolwiek sprzątanie przy dzieciach.

Aby urządzenie było ciche, powinno charakteryzować się szczelną konstrukcją. Tu na uwagę zasługują urządzenia marki Samsung. Przykładowo model Jet 95 premium przy mocy ssącej aż 210 W* ma minimalny poziom hałasu 76 dBa, a maksymalny 86 dBa.

Dodatkowe akcesoria

Odpowiednie akcesoria w znaczącym stopniu zwiększają funkcjonalność odkurzacza. Oprócz standardowych, uniwersalnych szczotek, szczelinówek czy szczotek z włosiem do kurzu coraz częściej w zestawie z wybranym urządzeniem znajdziemy też dodatkowe elektroszczotki, czyli końcówki z obrotowym wałkiem, napędzanym silnikiem elektrycznym. Jest to świetny wybór zwłaszcza dla posiadaczy czworonogów, ponieważ idealnie nadają się one do zbierania sierści. Ponadto ciekawym i przydatnym rozwiązaniem będą też końcówki do mycia i polerowania podłóg czy specjalne mini elektroszczotki do materacy czy kanap.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Reklama Samsung

 

* Na podstawie wewnętrznych testów, zgodnie z normą IEC62885-2 CL.5.8. Pomiar dokonany przy użyciu standardowej końcówki, pustym pojemniku na kurz, trybie Jet i w pełni naładowanej baterii o dużej pojemności. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here