Miska WC

Aranżując łazienkę, należy skupiać się nie tylko na aspektach wizualnych. Równie istotne znaczenie ma funkcjonalność. W tych pomieszczeniach jednym z podstawowych elementów wyposażenia jest miska WC. Ta dostępna jest w dwóch wariantach – jako model stelażowy oraz wiszący. Który z nich będzie lepszym rozwiązaniem?

Stojąca miska WC – kiedy warto postawić na to rozwiązanie?

Stojąca toaleta to klasyczne rozwiązanie w instalacji WC. Stosowana jest bardzo często, ponieważ jest łatwa w montażu – wystarczy tylko kilka śrub i toaleta jest stabilnie przymocowana do podłoża. W przypadku tego rozwiązania do wyboru są miski WC z ujściem do kanalizacji pionowym (zlokalizowanym w podłodze) lub poziomym (zlokalizowanym w ścianie).

Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że sedes nie wymaga wbudowanego w ścianę stelaża, dlatego można ustawiać go w różnych pozycjach (nie tylko na wprost ściany jak to ma miejsce w wariantach wymagających wbudowanego stelaża). Po sedes stojący warto sięgać w większych pomieszczeniach, ponieważ niektóre modele może być ciężko dopasować do miejsc o ograniczonej przestrzeni. Przy wyborze takiej miski warto stawiać na produkty wysokiej jakości – ze względu na to, że miska jest bez stelaża, a więc całość jest dobrze widoczna, warto wybierać WC, wykonane z materiałów odpornych na żółkniecie (np. polipropylenu).

A kiedy lepszym wyborem będzie miska wisząca?

Podwieszana miska WC świetnie sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach, które urządzane są w myśl zasady – pomieszczenie ma być nie tylko estetyczne, powinno być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Wykorzystanie podwieszonych sedesów eliminuje problem widocznych rur i złączy, które nie prezentują się zbyt dobrze.

Podwieszany kompakt WC jest nieco bardziej skomplikowany w montażu niż jego stojący odpowiednik. Stelaż jest najczęściej wbudowany w ścianę, gdzie ukryte są dodatkowo wszystkie elementy montażowe w tym zbiornik spłukujący. Kompakty podwieszane występują w różnych kształtach, co daje sporo możliwości stworzenia ciekawych aranżacji w łazience. Stelaż może być umieszczany na dowolnej wysokości, co jest zaletą tego rozwiązania, ponieważ można z łatwością dopasować wysokość miski klozetowej do potrzeb dzieci, osób starszych czy z niepełnosprawnościami.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego WC do łazienki?

Stojąca czy wisząca – która miska klozetowa będzie lepsza? Dokonując wyboru, należy mieć na uwadze przede wszystkim metraż łazienki oraz warunki techniczne (nie w każdej łazience będzie możliwe zamontowanie stelaża podtynkowego). Oczywiście wiele osób aranżując łazienkę, uwzględnia również estetykę wyrobu oraz jego cenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here