meble ogrodowe, krzesło drewniane
meble ogrodowe, krzesło drewniane

Urządzasz ogród, taras a może balkon? Potrzebujesz oryginalnych drewnianych mebli, które będą praktycznym elementem dekoracyjnym Twojego ogrodu? Zamiast kupować gotowe, spróbuj zrobić je własnoręcznie – takie meble będą cieszyć podwójnie!

Głównymi elementami wyposażenia ogrodowego są stoły, ławki, krzesła, najlepiej prezentują się te wykonane z naturalnego drewna lub palet. Jeżeli w głowie pojawił Ci się jakiś pomysł a dodatkowo lubisz od czasu do czasu sobie pomajsterkować weź sprawy w swoje ręce!
Udaj się do sklepu po niezbędne materiały a następnie samodzielnie z naszą pomocą stwórz meble ogrodowe o jakich zawsze marzyłeś! Wbrew pozorom nie jest to ani trudne ani kosztowne przedsięwzięcie.

Wybierz odpowiedni rodzaj drewna?

Udając się do marketu budowlanego koniecznie zastanów się nad wyborem odpowiedniego rodzaju materiału, z którego chcesz wykonać swoje meble ogrodowe.
W sklepie znajdziesz bowiem drewno krajowe oraz zagraniczne. Nasze rodzime jest z pewnością dużo tańsze ale niestety też i bardziej wymagające. Z racji tego, że drewno krajowe jest mniej trwałe, to wymaga ono odpowiedniej pielęgnacji, meble z niego wykonane należy co sezon malować specjalnym impregnatem, który zabezpieczy drewno przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Najlepiej sprzedające się wśród drewna krajowego są: sosna, buk, dąb, świerk oraz modrzew.
Deski czy palety?

Ten wybór pozostawiamy tylko i wyłącznie Tobie – podpowiemy jedynie, że decydując się na drugą opcję szybciej skręcisz swoje meble, z deskami będzie trochę więcej pracy.
Zarówno meble wykonane z pojedynczych desek jak i te z europalet wyglądają niezwykle efektownie oraz nowocześnie.
Surowe drewno należy odpowiednio przygotować do dalszej obróbki. Jak to zrobić? Tego dowiesz się już za chwilę.

meble ogrodowe drewniane - jak zrobić?
Przygotowanie drewna, bejcowanie i lakierowanie

Drewniane deski należy na samym początku dobrze wysuszyć – jeśli są wilgotne odstaw je na kilka dni w suche i ciepłe miejsce.
Kolejny etap to szlifowanie powierzchni przy pomocy papieru ściernego lub szlifierki, dzięki temu pozbędziesz się wszystkich drzazg przez co deska będzie idealnie wygładzona. Następnie należy usunąć cały pył, odtłuścić ją przy pomocy specjalistycznego środka lub spirytusu.
Na tak przygotowane drewno możesz nałożyć bejcę, która podkreśli jego naturalny kolor, wystarczą 1-2 warstwy, ostatnią czynnością jaką należy wykonać jest zabezpieczenie pomalowanej powierzchni poprzez nałożenie lakieru.

Skręcenie mebli

Do tego celu należy użyć długich wkrętów, dzięki którym połączysz drewniane deski lub palety zgodnie z zamierzoną koncepcją, czyli funkcją danego mebla ogrodowego.
Kiedy wszystko będzie już gotowe, dorzuć kilka kolorowych dodatków w postaci np. dużych wzorzystych poduch i ciesz się nowym wyglądem swojego ogrodu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here