meble, zakup mebli,, meble do salonu
meble, zakup mebli,, meble do salonu

Jesteś na etapie urządzania swojego pierwszego mieszkania? Masz wątpliwości na jakie meble się zdecydować? Dzisiaj podpowiemy Ci na co należy zwrócić uwagę przy zakupie wyposażenia do wnętrz.

Zakup mebli, które mają być jednocześnie stylowe i funkcjonale wbrew pozorom wcale nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać. Twój wybór powinien być dokładnie przemyślany, zanim podejmiesz ostateczną decyzję zastanów się dwa razy. O czym pamiętać? Jakich błędów unikać? O tym dowiesz się już za chwilę.

Zwróć uwagę na wygląd i użytkowość wyposażenia!

Urządzając mieszkanie w Twojej głowie zapewne pojawiła się już wizja wymarzonych mebli, ale pamiętaj, że powinny one nie tylko cieszyć Twoje oko, muszą być przede wszystkim przydatne – to szczególnie ważne jeżeli chcesz jak najlepiej zagospodarować przestrzeń w swoim domu.
Zastanawiasz się co wziąć pod uwagę w trakcie zakupów? Oto nasza lista:

1. Funkcjonalność i wygląd mebla

Przemyślane zakupy to podstawa, dlatego też przygotuj listę, weź pod uwagę to jaką funkcję użytkową ma spełniać dany mebel, np. jeżeli często odwiedzają Cię goście rozważ zakup sofy modułowej rozkładanej (z funkcją spania).
Meble powinny pasować do stylu aranżacyjnego w jakim urządzasz mieszkanie, w sytuacji kiedy urządzasz wnętrza w stylu skandynawskim, skup się na prostych, jasnych drewnianych meblach.
Najczęściej popełnianym przez nas błędem są zakupy pod wpływem chwili – pamiętaj najpierw zwróć uwagę na użytkowość dopiero potem wygląd! Odradzamy także robienie zakupów online – jeżeli masz wątpliwości udaj się do pobliskiego salonu meblowego i dokładnie obejrzyj upatrzony przez siebie mebel.

2. Ilość i wielkość mebli

Pomyśl teraz ile razy zdarzyło Ci się kupić za dużą szafę lub o jedną komodę więcej niż powinieneś? Wykonanie dokładnych pomiarów to podstawa, w przeciwnym wypadku pomieszczenie będą wyglądały jak zagracone. Świetnym sposobem na praktyczne zagospodarowanie wolnej przestrzeni jest przygotowanie projektu – możesz to zrobić samodzielnie lub z pomocą profesjonalnego projektanta. Ten patent z pewnością ułatwi Ci wykonanie zakupów, dzięki temu będziesz dokładnie wiedział ile miejsca możesz przeznaczyć na szafę, kanapę, łóżko itp.

Meble jak marzenie!

3. Kolor mebli

Wyposażenie powinno pasować do całej reszty aranżacji, tak by wszystko razem idealnie współgrało ze sobą tworząc jedność. Z kolorem mebli jest podobnie jak z kolorem na ścianach. Jeżeli masz małe i ciasne pomieszczenie, wybierz te o jasnym i lekkim wykończeniu, w przypadku dużych wnętrz świetnie sprawdzą się te nieco bardziej masywne oraz ciemniejsze.

4. Uważaj! Niska cena idzie w parze z kiepską jakością

Niestety to prawda. Niektóre salony oferują meble w naprawdę korzystnej cenie, w większości przypadków jakość tych produktów jest fatalna. Jeżeli zależy Ci na tym aby meble służyły Ci przez długie lata i nadal prezentowały się świetnie, wybierz te droższe, które wykonane zostały z materiałów wysokiej jakości, w końcu ich zakup jest inwestycją w Twoje mieszkanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here