Linie kablowe

Praca robotnicze na zewnątrz, czy to na budowie, przy sprzątaniu ulic, na dachach budynków, na słupach elektroenergetycznych nie należą do łatwych i wymagają sprawności fizycznej ponieważ w większości są to prace fizyczne. Na budowach pracownicy robią zbrojenia, stawiają ściany i kolejne piętra i wykańczają wnętrza poprzez tynkowanie, układanie kafelków, malowanie i inne prace wykończeniowe, abyśmy my mogli cieszyć się ładnym mieszkaniem.

W przypadku innych robót na tych budowach potrzebni są inni fachowcy: hydraulicy, elektrycy, którzy dbają o zamontowanie oraz sprawność innych instalacji. Sprzątanie ulic przez pracowników służb komunalnych wymaga także wysiłku fizycznego ale to dzięki tym ludziom nasze miasta wyglądają ładnie, mają zadbane chodniki, ulice, posadzone są kwiaty, które latem cieszą oko. Ciężką pracę wykonują również osoby pracujące przy instalacji okablowania, abyśmy na ulicach mieli światło, sygnalizację świetlną i czuli się bezpiecznie, np. linie kablowe średniego napięcia ponieważ nierzadko jest to praca fizyczna, w szczególności gdy jest potrzeba przeciągnięcia takich kabli w rurach pod ziemią.

Często kable prowadzi się w rurach pod ulicami, ażeby przy silniejszych podmuchach wiatru ów kable nie zostały zerwane. Należy przestrzegać zasad ostrożności – bezpieczeństwa i higieny pracy – przy takich pracach, gdyż jak powszechnie wiadomo może to skończyć się wypadkiem i przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi dla takiego pracownika lub ich grupy. Oprócz średniego mamy również linie kablowe niskiego napięcia, które z punktu widzenia tego artykułu, czyli tematu docenienia ciężkiej pracy fizycznej wykonywanej przez robotników niewiele się różnią.

Takie kable i inne elementy możemy kupić na np. https://www.elektrospark.pl/oferta/uslugi-elektryczne/linie-kablowe-sredniego-i-niskiego-napiecia. Czasami (a niektórzy częściej) nie doceniamy pracy jaką wykonują pracownicy fizyczni na budowach, na dachach domów, na ulicach przy remontach jednakże, powinniśmy zmienić kierunek myślenia i uczyć przede wszystkim dzieci, abyśmy doceniali wszyscy razem pracę tych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here