Jakie osłony okienne do mieszkania w stylu minimalistycznym wybrać?=

Styl minimalistyczny jak sama nazwa mówi, stosuje się do zasady: mniej znaczy więcej. Wyróżnia go harmonia, przestronność i prostota. We wnętrzach urządzonych w tym stylu dominują jasne kolory, ponadto spotyka się w nich niewielką liczbę przedmiotów. Nie ma tu miejsca na wzorzyste firanki, kolorowe dywany czy fantazyjne dekoracje. Aby zapewnić sobie dyskrecję i ochronę przed słońcem można jednak postawić na pewno osłony okienne.

Jak wybrać osłony okienne do wnętrza minimalistycznego?

Osłony okienne do mieszkania w stylu minimalistycznym powinny zapewniać domownikom komfort, a przy tym nie mogą burzyć całej stylistyki wnętrza. W domach zaprojektowanych w tymże stylu dominują duże przeszklenia, bez zbędnych dodatków. Brak osłon może więc skutkować wysoką temperaturą w pomieszczenia, jak i brakiem prywatności. Właśnie dlatego, warto sięgnąć po rolety czy żaluzje. Wiele z nich znakomicie współgra ze specyfiką tego stylu i stworzy z nim harmonijną aranżację. Oczywiście, należy sięgnąć po produkt stonowany, prosty i minimalistyczny. Jakie osłony wybrać?

Rolety materiałowe

Pierwszą propozycją będą tradycyjne rolety materiałowe. To modele estetycznie wykonane, proste, a przy tym niebywale praktyczne. Są bezpiecznym wyborem i sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu. Gładkie, minimalistyczne osłony okienne o jednolitej kolorystyce doskonale wpisują się w założenia takiej aranżacji.

Rolety plisowane

Inną propozycją do wnętrza minimalistycznego jest roleta plisowana. Różnią się one tym, że nie posiadają rury nawojowej, na którą zwija się tkanina. Materiał umieszczony jest pomiędzy dwoma profilami i porusza się na nich, składając w efektowną harmonijkę. W minimalistycznych przestrzeniach występują często formy geometryczne, a więc rolety plisowane będą strzałem w dziesiątkę.

Rolety dzień i noc

Kolejną opcją będą rolety typu dzień-noc. Warto dostosować ich odcień do ścian, mebli czy podłóg. Lepiej unikać kontrastowych barw. Takie osłony są dosyć efektowne, a więc należy rozsądnie dobrać ich kolor. Modele te cieszą się sporym zainteresowaniem. Produkty te umożliwiają ustawienie warstw materiału w kilku pozycjach- otwartej, półotwartej oraz zamkniętej. Bez trudu dostosujemy więc stopień zacienienia i poziom prywatności.

Żaluzje aluminiowe oraz drewniane

Żaluzje aluminiowe to klasyczne rozwiązanie, o prostej formie i wyglądzie. Idealnie wpisuje się w skromnie urządzone przestrzenie. Zapewniają w pomieszczeniu prywatność, są łatwe do utrzymania w czystości i funkcjonalne. Ciekawym wyborem są też komfortowe w obsłudze i przytulne żaluzje bambusowe.

Warto pamiętać, że styl minimalistyczny stanowi połączenie funkcjonalności z prostotą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here