enzo muratore

Architektura jest ważną częścią otaczającego nas świata, pozwala na kreowanie otaczającej nas rzeczywistości i zaspakaja potrzeby osobiste i społeczne człowieka. W potocznej mowie jako architekturę określa się sam budynek jednak to nie wszystko. Architekci organizują przestrzeń w realnych formach dzięki czemu my – osoby, które są jakby beneficjentami ich pracy – możemy z tego korzystać np. na ławce w parku lub w pięknym wnętrzu, które zostało zaprojektowane np. na dworcu lub w innych miejscach użyteczności publicznej lub również w naszym domu.

W ciągu wieków w tej dyscyplinie naukowej było wiele stylów tak jak w innych dziedzinach sztuki, nauki. Można także powiedzieć, iż architektura podążała z duchem czasu i w każdej epoce miała coś do powiedzenia na temat projektowania budynków, od Starożytności, przez Średniowiecze, Renesans, Barok i inne epoki aż do Współczesności. Możemy wyróżnić architekturę wnętrz – w tym wypadku kształtuje się przestrzeń wewnątrz budynku, przykładem może być aranżacja restauracji w stylu steampunk lub w innych nowoczesnych stylach.

enzo

Możemy wyróżnić także projektowanie różnych budynków: wielorodzinnych, jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej: mosty, stadiony, drogi, elektrownie, a także budynków do zastosowań biznesowych: hale produkcyjne, biurowce, projekt restauracji Enzo Muratore w Lublinie lub budynków kultury: teatry, galerie sztuki, kina. Wyróżnić należy także architekturę krajobrazu, dzięki której możemy być zadowolonym z piękna otaczającego nas świata, siedząc w swoim ogrodzie urządzonym przez specjalistę z tejże dziedziny.

muratore

Odwiedzając różne miejsca, chodząc po ulicach miast często zapominamy o pracy jaką projektanci włożyli w zaprojektowanie tych budynków mieszkalnych, lokali użytkowych jak http://ferensdesign.pl/interior/lokale-uzytkowe/ lub miejsc, budynków użyteczności publicznej. Powinniśmy docenić ich trud i pracę jaką w to włożyli, ciesząc się pięknym wnętrzem np. na zabytkowym dworcu kolejowym, kościele bądź siedząc na ławce w parku i ciesząc się z pięknie urządzonego, zaprojektowanego otoczenia.

Pozostałe projekty Joanny Ferens zobaczyć można na jej stronie internetowej: http://ferensdesign.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here