czarne meble, kolor ścian, kanapa, dodatki
czarne meble, kolor ścian, kanapa, dodatki

Czarne meble dodają wnętrzom nadzwyczaj eleganckiego i nowoczesnego charakteru. Zastanawiasz się jak dodatkowo można podkreślić ich atuty, wydobywając ich piękno? Najlepszym sposobem jest oczywiście skontrastowanie czerni z innym kolorem. Dzisiaj dowiesz się z jakimi innymi kolorami będzie prezentowała się najbardziej stylowo oraz efektywnie.

Czerń jest odcieniem klasycznym i uniwersalnym. Zarówno meble jak i inne elementy wyposażenia wykończone w tym kolorze wyglądają gustownie, dodając tym samym ciekawego wyglądu urządzanych wnętrz.
Chcesz wiedzieć w jakich zestawieniach kolorystycznych czerń prezentuje się najlepiej? Z czym ją połączyć aby pomieszczenie zachwycało swoim wyglądem?
Zapoznaj się z przedstawionymi poniżej praktycznymi poradami i cennymi wskazówkami!

Aranżacje w stylu black&white

O tym, że klasyka nigdy nie wychodzi z mody chyba nie musimy mówić. Aranżowanie wnętrz w popularnym stylu black&white gdzie królują tylko czerń i biel w dalszym ciągu są na topie, szczególnie świetnie prezentują się w dużych pomieszczeniach.
Ściany w kolorze czystej bieli rewelacyjnie skontrastują ciemny odcień wyposażenia. Podkreślą jego kolor i wybiją go na pierwszy plan.
Malowanie ścian farbą w odcieniach bieli poleca się zwłaszcza małym wnętrzom. Zastanawiasz się dlaczego? To jeden z prostych sposobów na optyczne powiększenie pomieszczenia. Biały kolor dodatkowo także sprawi, że ciemne meble będą wyglądały lekko a całe wnętrze nabierze świeżego i stylowego charakteru.
Chcesz aby Twoje mieszkanie wyróżniało się czymś oryginalnym? Kropką nad „i”, wszystkich prac związanych z urządzaniem wnętrz są dodatki. Aranżacje black&white kochają akcesoria w mocnych, intensywnych odcieniach np. słonecznej żółci lub pomarańczowej czerwieni.

czarne meble - jaki kolor ścian?

Czarne meble na betonie!

Podobają Ci się szare ściany? Szarość podobnie jak biel i czerń jest odcieniem bardzo uniwersalnym, który idealnie odnajdzie się w każdym wnętrzu (zarówno tym mniejszym jak i tym większym) oraz w każdym połączeniu kolorystycznym. Z łatwością dobierzesz do niej inne elementy dekoracyjne.
Jeżeli wydaje Ci się, że ściany pomalowane szarą farbą będą wyglądały nudno i zwyczajnie, postaw na tzw. farbę strukturalną imitującą beton. W nowoczesnych aranżacjach ten element ściennej dekoracji pojawia się ostatnio bardzo często. Pomieszczenie zyskuje w ten sposób nieco industrialnego charakteru a dodatkowo rewelacyjnie podkreślą ciemne zabarwienie mebli, tworząc razem zgrany duet.

Uważaj na ciemne kolory!

Zdecydowanie odradzamy malowanie ścian farbami w ciemnych kolorach, w połączeniu z czarnymi meblami całość wystroju będzie prezentowała się ciężko i przytłaczająco. To rozwiązanie sprawdzi się jedynie w dużych i przestrzennych wnętrzach. Jednak i w tym wypadku proponujemy aby ciemnym kolorem zaakcentować jedną ze ścian np. tę największą, która ma być ścianą główną w całym pomieszczeniu, wtedy jej ściany sąsiadujące powinny zostać pomalowane farbą w odcieniu kontrastowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here