Co wybrać do salonu

Nadszedł czas na wybór mebli wypoczynkowych do salonu i nie wiesz, co wybrać? Zarówno narożnik z funkcją spania, jak i sofa mają swoje zalety i wady. Warto dobrze przemyśleć tę decyzję, gdyż wyposażenia salonu nie zmienia się zbyt często, a korzysta się z niego w zasadzie codziennie. Kanapy narożne służą odpoczynkowi po pracy, spędzaniu wolnego czasu z rodziną, a także przyjmowaniu gości. To także centralny mebel pokoju dziennego, w związku z czym jego wygląd oraz funkcjonalne aspekty mają ogromne znaczenie. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, kiedy lepiej wybrać sofy narożne, a kiedy zwykłe. 

Sofa narożna do salonu – sprawdź, na co zwrócić uwagę

Wybierając zwykłe kanapy lub sofy narożne, jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Są to m.in. takie aspekty, jak:

 • tkanina na obiciu – warto wybierać meble tapicerowane z właściwościami hydrofobowymi, gdyż zapewniają łatwe utrzymanie w czystości,
 • nóżki – narożniki na nóżkach nadają przestrzeni lekkości i łatwo można odkurzyć podłogę pod meblem,
 • kolor – jasne narożniki w salonie to świetny efekt wizualny. Będą jednak cieszyć oko tylko na początku, bo widoczna będzie każda plama. Dobrą opcją są czarne, granatowe lub szare narożniki.
 • zagłówek – wygodny narożnik z zagłówkami to podparcie dla odcinka szyjnego, który zapewnia komfort wypoczynku,
 • funkcja spania – narożnik do spania na konieczność przenocowania gości to zawsze dobra opcja.

Sofa czy narożnik nowoczesny to ważny wybór, który warunkuje komfortowy relaks każdego dnia. Sprawdź, jakie są zalety poszczególnych wariantów.

Rozkładany narożnik – wady i zalety

Wygodny narożnik to mebel, który ma wiele atutów, jednak nie do każdego pomieszczenia będzie dobrym wyborem. Jakie funkcjonalności ma narożnik do salonu z funkcją spania? Sofy narożne to:

 • duża powierzchnia spania – narożniki rozkładane z funkcją spania codziennego świetnie sprawdzą się jako wielofunkcyjny mebel np. do kawalerki. Za dnia to obszerne siedzisko idealne do relaksu, by wieczorem w kilka chwil zmienić się w wygodne łóżko o dużej powierzchni do spania.
 • dodatkowa przestrzeń do przechowywania – narożna kanapa rozkładana ma spory pojemnik na pościel lub do ukrycia innych przedmiotów. 
 • mebel na większe spotkania – nawet małe narożniki mogą pomieścić więcej osób niż sofa. To komfortowe miejsce do siedzenia nawet dla 3-4 osób, a w większych wariantach nawet powyżej 6.
 • wybór do większych przestrzeni – narożna sofa w kształcie litery L to spory gabarytowo mebel. Nie będzie dobrym wyborem, jeśli masz mały, ciasny salon, bo może go przytłoczyć. W takim wypadku do Twojego wnętrza lepiej sprawdzą się sofy i kanapy.

Wybierając narożnik z funkcją spania codziennego, możesz liczyć na komfortowy wypoczynek, zarówno podczas snu, jak i przy popołudniowym relaksie. Pamiętaj jednak, że ma zdecydowanie mniejsze możliwości aranżacyjne, niż sofa.

Funkcjonalna sofa – wady i zalety

Sofy narożne to jedna z opcji, jednak równie często wybiera się te zwykłe, proste opcje. Jakie są aspekty wyboru takich mebli wypoczynkowych? Kanapa jako mebel wypoczynkowy to:

 • duże możliwości aranżacyjne – sofę dużo łatwiej wkomponować we wnętrze niż narożniki. Możesz ją ustawić na środku salonu lub przy ścianie. To także dobry pomysł, gdy chcesz uzupełnić wyposażenie np. o fotel lub pufy.
 • niewielkie gabaryty – ze względu na kompaktowe rozmiary sofa jest bardziej estetyczna i nie przytłacza pomieszczenia. Do mniejszych pomieszczeń to lepszy wybór niż kanapa narożna.
 • dodatkowe miejsce do spania dla Twoich gości – dobrze sprawdzi się, by przenocować bliskich. Jednak jeśli chodzi o funkcję spania codziennego lub powierzchnie przechowywania to jest ona mniejsza, niż przy sofach narożnych.
 • ograniczona przestrzeń do przyjmowania gości – kanapa pomieści maksymalnie 3 osoby. Dlatego jeśli spodziewasz się większej liczby kości, aranżacja powinna być uzupełniona o dodatkowe siedziska. 

Jeśli szukasz funkcjonalnego mebla, który kompaktowo wpasuje się w Twoją przestrzeń to postaw na sofę. Kanapa z funkcją spania to świetny sposób, by ugościć bliskich, nie rezygnując z przestronnego salonu i bez przytłaczania małego pomieszczenia.

Nowoczesny, wygodny narożnik lub sofa z funkcją spania – czy warto?

Codzienne spanie na meblach wypoczynkowych może być wyzwaniem. Jest to jednak świetna opcja, by mieć dodatkowe, awaryjne łóżko. Kanapa narożna z funkcją spania to tak naprawdę ukłon w stronę wielofunkcyjnych rozwiązań, które łączą praktyczne rozwiązania. Decydując się na to rozwiązanie, tak naprawdę nie masz nic do stracenia, a możesz wiele zyskać. Sofa lub rozkładany narożnik z funkcją spania to bez wątpienia dobry wybór.

Co wybrać do salonu – sofa czy kanapa narożna?

Kanapy i sofy narożne to wybór, przed którym stoi każdy, kto urządza salon. Co lepiej się sprawdzi? Wszystko zależy od dostępnego metrażu i tego, jaką aranżację planujesz. Jeśli dysponujesz małym pomieszczeniem, w którym funkcjonalny układ jest trudny do zrealizowania, sofy narożne rozkładane nie będą dobrą opcją. Lepiej sprawdzi się kanapa w salonie, a w razie potrzeby można dostawić pufę lub fotel. Z kolei jeśli Twój pokój dzienny to spory metraż, to świetnie sprawdzi się narożnik z funkcją spania. To większy komfort wypoczynku, dodatkowa przestrzeń do przechowywania i wygodny sen.

Ogromną popularnością cieszą się narożniki w stylu skandynawskim oraz inne funkcjonalne propozycje. Szukasz opcji dla siebie? Mosciccy.pl to szeroki wybór narożników tapicerowanych oraz sof z regulowanymi zagłówkami i nie tylko. Zapoznaj się z naszą ofertą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here