Zwierzyniec na salonach, czyli nowoczesne tapety z motywem fauny

Dzisiejsze trendy we wnętrzarstwie wyrugowały tapetę z jej niegdysiejszej pozycji, jako niezbędnego elementu wystroju. Dopiero od niedawna tapeta wraca na salony, dosłownie i w przenośni, stanowiąc niejednokrotnie bardzo efektowną i innowacyjną część wnętrza. Współczesny wystrój sugeruje daleko posuniętą elastyczność w formie i treści dekoracji, a także zachęca do aranżacji niekonwencjonalnych. Jak wygląda nowoczesna tapeta i sposób jej aranżacji? W jaki sposób można wykorzystać jej stylistyczny potencjał? Zobaczcie sami.

Im dalej jesteśmy od natury, tym potrzeba obcowania z nią staje się bardziej dojmująca. Człowiek nie może zachować psychicznego i emocjonalnego zdrowia nawet bez naturalnej zieleni, jak pokazują badania obejmujące wpływ natury na społeczność ludzi i relację między człowiekiem a biosferą. W porządku, wizerunki zwierząt nie sprawią, że zaczniemy znów biegać po sawannie i kąpać się w strumieniach. Używając ich w naszej aranżacji wnętrz, uzyskamy coś innego. Przede wszystkim dadzą nam zupełnie nową atmosferę w domu lub biurze, pozwolą nam również zobaczyć zwierzęta z perspektywy, z której na żywo byłoby to bardzo bardzo trudne i pewnie niebezpieczne.

Kolor tworzy nastrój

Kolorystyka, w której utrzymana jest tapeta i zwierzę ub zwierzęta które na niej widnieją, najlepiej dobrać tak, by harmonizowały z innymi elementami tła. Drewniana podłoga, brązowy dywan i powierzchnie w ciepłych kolorach bardzo dobrze zagrają z tapetą utrzymaną w sepii lub monochromatycznym brązie. Czerń i biel w kolorach tła dopełni na tapecie zebra lub zimowy krajobraz z jeleniem. W sklepie bimago.pl nie brakuje takich rodzajów tapet. Tło w postaci barw występujących na tapecie lub koloru ścian pozwala na kontynuację wystroju z użyciem mocniejszych kolorów. Do tego najlepiej nadają się meble. Jeżeli na naszych ścianach dominuje beż i sepia, ciemnobrązowe obicie garnituru mebli będzie wyglądać doskonale. Uzupełnienie kilkoma metalowymi i białymi dodatkami sprawi, że kolorystyka nie będzie mdła, za to wywoła przyjemne wrażenie ciepła.

O ludziach i zwierzętach

Niektóre ze zwierząt są tak okazałe, że same w sobie stanowią zjawisko i jako takie warto mieć je w domu, sfotografowane, w formie tapety. Są też zwierzęta do których może być nam blisko ze względu na ich usposobienie lub zachowanie. Koty, większe lub mniejsze, kolorowe ptaki i galopujące konie to wdzięczne stworzenia, których wizerunek może kojarzyć się przywiązaniem do swobody i wolności lub zamiłowaniem do piękna (na stronie https://www.bimago.pl/fototapety/zwierzeta.html możesz podejrzeć takie dekoracje) . Warto wybrać oryginalny wizerunek zwierząt, ciekawe ujęcie lub zbliżenie. Sam tygrysi łeb wygląda przecież wspaniale, za to koń jest jest tak wysoce obdarzony empatią, że sporo można wyczytać z jego oczu. Musimy pamiętać, że wszystko co wiemy o estetyce pochodzi z natury i to od niej uczymy się odróżniać piękno od przeciętności. Z pewnością warto przenieść na tapetę najwspanialsze formy, jakie natura przybiera.

Zwierzęta w abstrakcji

Mówiąc o zjawiskowości, warto dać również szansę koncepcji wystroju wnętrza, w której zwierzę widnieje bez przyrodniczego anturażu. Są to tapety abstrakcyjne, gdzie nakłada się na siebie kilka wizerunków w ciekawych kolorach. Taka tapeta pasuje idealnie do wnętrz nowoczesnych, futurystycznych, minimalistycznych, gdzie będzie doskonale dopełniać wystrój, jako całość.

Tapety z motywem zwierzęcym w ofercie Bimago.pl to doskonałe dopełnienie oryginalnej aranżacji wnętrza. Właściwie dobrana do kolorów i charakteru pomieszczenia tapeta, wspaniale je wzbogaci, na tych zaś, którzy będą oglądać je po raz pierwszy, wywoła niepowtarzalne wrażenie.

Skorzystaj więc ze wspaniałej możliwości ozdobienia swoich wnętrz motywami zwierzęcymi na tapetach i fototapetach. Gwarantujemy, że nie tylko miłośnicy zwierząt będą zachwyceni taką aranżacją. Ogromny wybór wzorów sprawi, że będziesz mógł znaleźć nie tylko swojego ulubionego zwierzaka a także odpowiednią kolorystykę tej dekoracji ściennej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here