Zadaszenie tarasowe z Poliwęglanu Komorowego

Masz ogródek i lubisz wypoczywać na świeżym powietrzu? Wiosną zdarzają się jednak dni chłodne lub wietrzne, natomiast latem prażące słońce nie pozwala doznać odetchnienia. Warto pomyśleć jak przesłonić się trochę od wiatru czy deszczu w chłodne dni lub zbyt intensywnym słońcem.

Jednym z dobrych rozwiązań będzie zbudowanie przeszklenia czy zadaszenia w ogródku, które pozwoli na dłuższe cieszenie się świeżym powietrzem.

Altanka lub zadaszenie z poliwęglanu komorowego

Do zbudowania takiej altanki lub zadaszenia sprawdzi się materiał, czy płyta, która będzie odporna na działanie promieni słonecznych, deszczu i gradu. Warto mieć też możliwość wyboru intensywności doświetlenia altanki, tarasu wewnątrz, w zależności od stopnia nasłonecznienia tego punktu w ogrodzie.

Płyty mające te cechy to poliwęglany komorowe. Dostępne są w kolorach bezbarwnych, mlecznych i dymnych-brązowych.

  • Bezbarwne Poliwęglany Komorowe – przepuszczają najwięcej światła i sprawdzą się wtedy gdy chcemy uzyskać go jak najwięcej
  • Mleczne Poliwęglany Komorowe – przepuszczają dużo światła rozproszonego;
  • Dymne Poliwęglany Komorowe – przepuszczają znacznie mniej światła niż poliwęglany bezbarwne.

Ogród zimowy z płyt poliwęglanu komorowego

Płyty z poliwęglanu komorowego sprawdzą się zarówno gdy potrzebą jest wybudowanie zadaszenia z poliwęglanu komorowego, jak i altankiogrodu zimowego. Płyty występują zazwyczaj w różnych grubościach i mają funkcję termoizolacji.
Grubości poliwęglanu komorowego:

  • 6 mm
  • 8 mm
  • 10 mm
  • 16 mm
  • 20 mm

Jeżeli ważną cechą jest uzyskanie termoizolacji w zamkniętym pomieszczeniu ogrodu zimowego, warto wybrać grubą płytę. Im grubsza płyta poliwęglanu komorowego tym większa termoizolacja.

Jaka grubość na zadaszenia?

W przypadku jeżeli planowane zadaszenie jest nieduże, standardowo stosuje się płyty o grubości 10 mm.

Płyty cieńsze stosuje się np. na ściany szklarni. Przy projektowaniu zadaszenia, warto wziąć pod uwagę ilość śniegu jaka w danym regionie występuje zimą i dobrać grubszą płytę na zadaszenie, jeżeli śniegu występuje dużo.

Podsumowując: im grubsza płyta tym lepsza odporność na obciążenia oraz lepsza termoizolacja.

Montaż poliwęglanu komorowego

Warto uzyskać trochę podstawowej wiedzy na temat budowy konstrukcji pod zadaszenie z poliwęglanu komorowego, jeżeli chcemy zająć się tym samodzielnie. Ważny jest rozstaw oraz grubość krokwi. Często popełnianym błędem jest budowanie konstrukcji bez uprzednio zdobytej wiedzy na temat poliwęglanów komorowych.

Więcej informacji można uzyskać na stronie poświęconej montażowi zadaszeń z poliwęglanu komorowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here