Wyposażenie wnętrz – trendy 2019

0
2283

W 2019 roku żegnamy się powoli z motywami, takimi jak skandynawska oszczędność, chłodny minimalizm czy kanciasta geometria. Odchodzimy od szarości, bieli, różowego złota czy miedzi i skłaniamy się jeszcze bardziej ku motywom botanicznym, kwiatowym i kolorom kojarzącym się z naturą. W tym roku w wyposażeniu wnętrz modne będą motywy kwiatowe, szlachetna, głęboka zieleń, meble w opływowych kształtach i pastelowe barwy połączone z mocnymi akcentami kolorystycznymi. Zmienią się meble, kolory i dodatki do domu. Co nas czeka w roku 2019? Sprawdźmy!

Wyposażenie wnętrz – opływowe, obłe kształty mebli

W roku 2019 nie zauważymy co prawda drastycznych zmian meblarstwie, jednak zauważalne będą (a raczej już są) pewne trendy. Przede wszystkim proste, klasyczne, a także kanciaste, geometryczne kanapy czy sofy będą ustępować miejsca modelom przywodzącym na myśl lata 70. XX wieku. Fotele będą obłe, stoły okrągłe, krzesła wykonane z giętego drewna, kanapy z zaokrąglonymi brzegami i oparciami. Przy okazji te elementy wyposażenia wnętrz staną się też często nieco bardziej masywne.

Ponadto producenci mebli będą odchodzić od modeli na drewnianych, cienkich nóżkach, które wiodły prym w meblarstwie dzięki popularnym stylom: skandynawskiemu i vintage. W 2019 podstawy mebli będą wykonane z chromowanego, mosiężnego lub „złotego” metalu. Część mebli w ogóle nie będzie miała nóżek ani podstawy.

Dekoracje do domu – maksymalizm zamiast minimalizmu

W roku 2019 dekoracje i dodatki do domu będą prezentowały motywy w wydaniu maxi. Popularne będą np. motywy kwiatowe w wersji XXL. Obecne będą zarówno na dodatkach do domu, takich jak obrazy, poduszki, koce czy dywany, jak i na tapetach i kafelkach. Warto tu jednak wspomnieć, że motywy kwiatowe, jak wspomnieliśmy, to dodatki – aby nie przytłoczyć wnętrza, warto zdecydować się na dany motyw w wybranych elementach wystroju mieszkania lub domu.

Kontrastujące ze sobą akcesoria do domu

Kontrasty w wyposażeniu wnętrz to nie nowość. Zestawianie ze sobą różnych struktur jest obecne już od kilku sezonów. Tym razem jednak łączymy takie motywy jak:

 • Chromowane, mosiężne i złote dodatki do domu,
 • Aksamitne i lniane koce czy poduszki,
 • Kamienne blaty i dodatki z papieru ryżowego.

Ponadto modne będą lekko przydymione, przykurzone barwy i pastele z mocnymi akcentami kolorystycznymi – zarówno na ścianach, jak i w dodatkach.

Aranżacja i wyposażenie wnętrz – najmodniejsze kolory

Prawdopodobnie każdy sklep z farbami, materiałami budowlanymi czy sklep z dekoracjami, będzie posiadać w swoim asortymencie akcesoria w kolorach takich jak:

 • ciemna zieleń,
 • liliowa szarość,
 • stonowany błękit à la niebo o poranku,
 • jasna żółć,
 • beż,
 • morelowy pomarańcz,
 • mleczna czekolada,
 • kawa z mlekiem,
 • przygaszone, stonowane pastele.

 

Krótko mówiąc – coraz bardziej odchodzimy od minimalizmu, oszczędności i chłodu, na rzecz głębokich barw, natury i wzorów w rozmiarze XXL.

Znajdź odpowiednie wyposażenie wnętrz na mghome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here