Markety na stacjach benzynowych mają zazwyczaj dość różnorodną ofertę. To sprawia, że wyposażenie sklepów tego typu musi składać się z wielu elementów, by móc zaprezentować cały towar. To właśnie meble w dużej mierze decydują, które produkty zostaną zauważone przez klientów i jaki asortyment będzie się cieszył największą popularnością. Wybór odpowiednich regałów i półek nie zawsze jest jednak łatwy.

Wyposażenie sklepów na stacjach benzynowych  

Meble do stacji paliw powinny być wysokiej jakości. Należy brać pod uwagę, że codziennie będą na nich wystawiane liczne towary, które nierzadko okazują dosyć ciężkie. Z tego powodu trzeba się upewnić, czy regały i półki mają wystarczającą nośność, pozwalającą na utrzymanie oferowanych produktów. Najlepiej wybierać stabilne i wytrzymałe wyposażenie sklepów od producentów z wieloletnim doświadczeniem, którzy mogą się pochwalić certyfikatami, świadczącymi o jakości ich mebli.

Warto też upewnić się, jaką szerokość mają półki na regałach i czy ich wysokość oraz głębokość można dowolnie konfigurować. W wielu sklepach asortyment często ulega zmianie, dzięki czemu możliwość regulacji niektórych parametrów mebli okazuje się bardzo przydatna. Dotyczy to przede wszystkim tych części umeblowania, których konstrukcja opiera się na perforowanych słupkach.

Umeblowanie do ekspozycji produktów spożywczych

Szukając elementów wyposażenia sklepów do stacji benzynowych, należy zawsze zwracać uwagę na wielkość lokalu. To przede wszystkim od tego zależy, ile mebli można będzie zmieścić i jakie powinny mieć wymiary. Następnie warto dostosować wybór konkretnych mebli do rodzaju oferowanych produktów, które w każdym sklepie mogą być nieco inne.

Sklepy na stacjach benzynowych oferują głównie produkty spożywcze. Duża część z nich może być wystawiana na gondolach oraz regałach przyściennych. Z kolei sezonową bądź specjalną ofertę warto prezentować na stołach ekspozycyjnych.

Warto też pamiętać, że niektóre napoje i żywność muszą być przetrzymywane w chłodnej temperaturze. Wtedy przydatne będą lodówki bądź inne urządzenia chłodnicze, które również stanowią ważny element wyposażenia sklepu. Kompletując je, należy także mieć na uwadze regały na alkohole oraz papierosy. Te ostatnie powinny mieć specjalnie przedzielone półki, z których będzie można bez trudu zdejmować towar. Ten system pozwala też zaprezentować paczki wszystkich oferowanych marek w przejrzysty sposób.  

Pozostałe elementy wyposażenia sklepów

Nie mniej ważne będą również meble na prasę. Magazyny i gazety oferowane na stacjach benzynowych wyglądają najlepiej na regałach wyposażonych w półki ustawione w dużym nachyleniu do ściany. Dzięki nim można pokazywać klientom dostępne tytuły. Liczba regałów oraz półek będzie inna w zależności od tego, jak duży asortyment będzie sprzedawany w danym lokalu. Poza meblami prezentującymi towar, na koniec trzeba jeszcze pamiętać o module kasowym z ladą. W zależności od przestrzeni, można też dodatkowo przeznaczyć część lokalu na stoisko gastronomiczne, z krzesłami i stolikami.

Ustalając jakie wyposażenie sklepów będzie najlepsze, warto pamiętać o tym, że wygląd wszystkich elementów zestawu meblowego powinien być spójny i utrzymany w podobnej gamie kolorystycznej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zawsze można też skonsultować się z firmą, która oferuje umeblowanie do takich marketów. Na pewno udzieli porad albo podzieli się pomysłami na optymalne zaaranżowane przestrzeni. Poza tym na stronie http://www.vonart.com.pl/oferta/wyposazenie-sklepow/ można dowiedzieć się więcej o meblach do różnego rodzaju marketów i przeczytać jakie elementy wyposażenia można mieć w swoich sklepach, nie tylko tych umiejscowionych w pobliżu stacji benzynowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here