Mycie okien jest jedną z tych czynności, które najchętniej odkładamy. Niezależnie od tego, czy sprawia nam to wielką trudność, czy nie, każde okno wymaga regularnego czyszczenia, a to najczęściej wiąże się z pracami na wysokościach. W tej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w drabinę, która zapewni nam bezpieczeństwo i komfort pracy. Jak jednak wybrać idealny model drabiny dla siebie?

Porzuć amatorskie rozwiązania

Po pierwsze musimy sobie zadać pytanie, czy taki sprzęt jest nam potrzebny – a przeważnie jest. Jeśli nasze mieszkanie jest wysokie, bądź jest wyposażone w okna tarasowe, wysoko umiejscowione okienka poziome, lub okna dachowe, drabina może nam znacznie ułatwić cały proces mycia okien. Drabiny jednostronne, które można znaleźć w dostępnej na rynku ofercie świetnie nadają się jako akcesorium, na którym możemy stabilnie, bezpiecznie i wygodnie stanąć, a dzięki temu uzyskać swobodny dostęp do danego okna. To znacznie lepsze rozwiązanie niż chyboczący się taboret, krzesło, czy blat stołu, który nie dość, że może ulec uszkodzeniu podczas wszelkich akrobacji towarzyszących myciu okien, to jeszcze dodatkowo poważnie zagraża naszemu bezpieczeństwu.

Zalety drabiny jednostronnej

Drabina jednostronna posiada szereg zalet, które znacznie ułatwią nam nie tylko mycie okien, ale także wiele prac w domu, takich ścieranie kurzu z wysokich szaf, malowanie sufitu, wymiana żarówki etc. Wykonany z aluminium, sprzęt ten jest zaskakująco lekki, łatwy w transporcie, a ponadto złożenie go i schowanie w składziku lub tzw. kąciku gospodarczym nie wymaga żadnego wysiłku. Podstawowym plusem tego typu drabin są profilowane, szerokie szczeble, które dzięki specjalnej powierzchni minimalizują ryzyko poślizgnięcia się i groźnego upadku. Dodajmy do tego szeroki, równiez profilowany podest, na którym możemy pewnie i wygodnie stanąć i wykonywać wiele manewrów, które wymaga mycie okien. Oprócz tego warto wspomnieć o solidnej konstrukcji, która spełnia najwyższe europejskie normy.

Wybór drabiny

Jaki model drabiny jednostronnej zatem wybrać? Kluczowym kryterium jest jej wysokość. Przed zakupem drabiny powinniśmy dokonać odpowiednich pomiarów, aby ustalić jaka wysokość będzie dla nas satysfakcjonująca, tj. umożliwia nam łatwy i bezpieczny dostęp do wyższych partii pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu. Jeśli pragniemy używać drabiny także w innych celach, musimy wystarać się o właściwy kompromis, który sprawi, że wybrany przez nas sprzęt będzie możliwie jak najbardziej uniwersalny. Jeśli pomimo tego wciąż mamy jakieś wątpliwości, zawsze możemy skorzystać z pomocy fachowego doradcy w sklepie, który podpowie nam jaka drabina sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku.

Kupno drabiny jednostronnej to nie tylko kwestia wygody i bezpieczeństwa – to także inwestycja w oszczędność czasu. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi, przykra dla wielu z nas czynność jaką jest mycie okien może okazać się przyjemniejsza niż moglibyśmy przypuszczać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here