rolety wewnętrzne
fot. pexels.com

Aranżując dom lub mieszkanie chcemy zadbać o jego piękny wygląd oraz różne aspekty praktyczne. Zależy nam również na tym, by w domu mieć odrobinę prywatności, aby żaden z ciekawskich sąsiadów nam nie zaglądał przez okna. W tym celu najlepiej zabezpieczyć swoje okna od wewnątrz.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/jak-uniknac-bledow-przy-wyborze-rolet-wewnetrznych/

Firanki i zasłonki

Niektórzy wybierają piękne i ozdobne firanki, którymi odgradzają wścibskie spojrzenia sąsiadów od wnętrza swojego domu. Należy jednak mieć na uwadze, że takie firanki być może chronią nas przed spojrzeniami z zewnątrz za dnia, ale gdy zapadnie zmrok i zapalimy w domu światło, wówczas wszystko będzie widać.

Aby tego uniknąć możemy dobrać zasłony zaciemniające, które dopełnią nasz zestaw okienny z firankami. Zasłony dodatkowo udekorują wnętrze, dodając mu charakteru oraz stylu.

Rolety wewnętrzne

Dobrym wyborem są również rolety wewnętrzne, które nie są aż tak wymagające jak firanki i zasłonki. Nie trzeba ich tak często pielęgnować i prać, jak zestaw firan i zasłon, a do tego, jeśli macie w domu koty, nie ulegną zniszczeniu poprzez ostre pazury.

Na rynku istnieje wiele rodzajów rolet, na które możecie się zdecydować. Dobrym pomysłem, dla osób, które za dnia nie chcą iść opuszczać, ale nie chcą też, by sąsiedzi zaglądali im w okna, są rolety typu dzień noc. Takie rolety mają podział w postaci pasów poziomych, które są rozdzielone na lekko przezroczyste oraz zaciemniające. Za dnia możecie mieć ustawioną opcję rolet dzień, a więc tych przezroczystych pasów, a na noc zaciągnąć je całkowicie.

Możecie również wybrać rolety rzymskie z magnesami. To takie rolety, które można stopniowo podwijać do określonej długości i zaczepiać na magnes. Taka roleta doskonale sprawdza się zarówno w dzień, jak i w nocy. A do tego istnieje wiele rozwiązań kolorystycznych, także na pewno znajdziecie coś pod kolor swojego mieszkania.

Przeczytaj też:http://www.financialfuture.pl/pieniadze-sa-plynne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here