Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów wkrętów do drewna. Ich mnogość sprawia jednak, że kupno najbardziej odpowiedniego może być nie lada problemem. Warto więc wiedzieć, czym kierować się podczas podejmowania wyboru.

Z pozoru wybór wkrętów do drewna nie powinien przysporzyć nam zbędnych problemów. W rzeczywistości jednak okazuje się, że w sklepie znajdujemy mnóstwo różnych rodzajów wkrętów, a wybór konkretnego modelu nie jest wcale taki łatwy. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie rodzaje wkrętów do drewna czekają na nas na rynku i który z nich w naszym przypadku będzie najlepszym wyborem. Tym bardziej, że posiadając taką wiedzę, wyboru dokonamy bez zbędnych problemów, nie tracąc czasu i ryzykując, że zakup będzie nietrafiony.

Wkręty do drewna – budowa

Cechą, która wyróżnia wkręty do drewna na tle pozostałych typów jest skok gwintu oraz średnica rdzenia. W porównaniu do wkrętów do metalu, te do drewna posiadają węższy gwint i są widocznie cieńsze. W zależności od zastosowania, mogą mieć łeb stożkowy, walcowy, talerzykowy, podkładkowy, sześciokątny bądź soczewkowy. Mówiąc o budowie wkrętów do drewna, warto także powiedzieć kilka słów o tym, jak interpretować wymiary podawane przez producentów. Nie ma w tym nic trudnego – szerokość mierzona jest w najszerszym fragmencie gwintu, zaś długość podawana jest od czubka do końca gwintu.

Rodzaje wkrętów do drewna

Poszczególne rodzaje wkrętów do drewna różnią się przede wszystkim zastosowaniem oraz cechami predysponującymi je do użycia w połączeniu z konkretnym materiałem. W sprzedaży znajdziemy między innymi wkręty łączące drewno z płytami kartonowo-gipsowymi, modele uniwersalne, a także wkręty farmerskie (znajdujące zastosowanie przede wszystkim przy budowie ogrodzeń i innych obiektów gospodarskich) oraz tarasowe.

Gdzie kupić wkręty?

Jeśli jednak nadal nie wiemy, który rodzaj wkrętów do drewna będzie najlepszy w konkretnym zastosowaniu, najlepiej zrobimy zasięgając porady profesjonalistów. Wybierając specjalistyczny sklep z bogatą ofertą wkrętów, zwykle możemy liczyć także na fachową pomoc w doborze najlepiej dopasowanych do naszych potrzeb produktów. Tak właśnie jest w przypadku sklepu internetowego stalmut.pl, w którym czeka na nas szeroki wybór wkrętów do drewna, śrub i innych artykułów metalowych, wśród których artykuły dla siebie znajdą zarówno zawodowcy, jak i majsterkowicze-amatorzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here