W jaki sposób oświetlić sypialnię?

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Często nie jest to jedynie pomieszczenie służące spaniu, ale też szeroko pojętemu wypoczynkowi. W małych mieszkaniach nierzadko pełnią też rolę pokoju do pracy. Żeby pokój sypialny mógł być wykorzystywany w różny sposób, trzeba zadbać o jego przemyślane oświetlenie.

Oświetlenie podstawowe

Jeżeli sypialnia służy Tobie jedynie do spania, możesz nawet zrezygnować z centralnej lampy wiszącej. Dla większości osób będzie ona jednak niezbędna, aby komfortowo korzystać z pokoju w codziennym życiu. Rolę oświetlenia podstawowego mogą pełnić też lampy podłogowe. W takim przypadku trzeba zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez Ciebie model daje wystarczającą ilość światła dla Twoich potrzeb. Jeżeli chciałbyś umieścić lampę tego typu blisko łóżka, ponieważ wieczorami lubisz czytać w łóżku książki – model z mocno zabudowanym abażurem zupełnie się nie sprawdzi.

Światło do czytania

Do czytania w łóżku możesz wykorzystywać lampy podłogowe, stojące lampki nocne czy dające dużo światła kinkiety. Wiele zależy od Twoich osobistych upodobań. Jeżeli planujesz w tym celu kupić lampę podłogową, dobrym rozwiązaniem okazuje się często wybór modelu z dwoma punktami świetlnymi. Jeden z nich może służyć do dawania skoncentrowanej dawki światła, które zapewni komfort podczas czytania, a drugi delikatnemu oświetleniu pomieszczenia. Rozproszone, niezbyt jasne światło nie rozbudzi Cię w nocy, gdy wstaniesz do łazienki lub udasz się do kuchni po szklankę wody. Ciekawą propozycją są również lampy podłogowe z regulacją natężenia światła. Dzięki takiej możliwości, bez problemu dopasujesz siłę oświetlenia do potrzeby chwili. Spory wybór lamp podłogowych dostępny jest na https://podsufitem.pl/pol_m_oswietlenie-wewnetrzne_lampy-podlogowe-1669.html

Lampka nocna

Jeżeli lampka nocna nie będzie służyć do czytania, a jedynie do oświetlenia okolicy łóżka przed pójściem spać, zdecyduj się na egzemplarz, który daje przyciemnione światło. Dzięki temu, odpoczywając wieczorem w łóżku, będziesz mógł spokojnie przygotować się do snu i wyciszyć. Lampka tego typu sprawdzi się również w przypadku porannego wstawania. Rano, przed odsłonięciem okiem dobrze jest powoli się rozbudzić. Nagłe silne światło może wywołać bardzo nieprzyjemne uczucia i popsuć Ci humor na resztę dnia.

Oświetlenie na biurko

Jeżeli zdarza Ci się pracować w sypialni, kup przeznaczoną do tego celu lampkę na biurko ze skoncentrowanym światłem. Jeżeli mieszkasz wspólnie z małżonkiem czy z partnerem, łatwiej będzie Wam w ten sposób osiągnąć komfortowe warunki. Śpiącej w tym samym pomieszczeniu osobie może przeszkadzać rozproszone światło, a zdarza się, że pilna praca nie może czekać do następnego dnia. Właściwie dobrane oświetlenie pozwoli Wam stworzyć warunki kompromisu, w których każdy z Was będzie mógł realizować swoje potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here