łazienka

Funkcjonalna i wygodna łazienka to marzenie każdego posiadacz domu lub mieszkania. Stylowe kafelki i eleganckie wyposażenie, ciekawe dodatki… wnętrze takie może naprawdę zachwycać. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie nie tylko dobrze zaprojektowane, ale i wykonane z należytą starannością. Co powinno znaleźć się w łazience? Jakie wyposażenie sprawi, że stanie się ona funkcjonalna?

Jak zaaranżować łazienkę?

Aranżacja wnętrza łazienki dla wielu osób może być prawdziwym wyzwaniem. W wielu przypadkach mamy bowiem do czynienia z niewielkimi pomieszczeniami, gdzie praktycznie każdy centymetr przestrzeni jest cenny. Oznacza to, że wystrój takiej łazienki oraz dobór właściwych akcesoriów i wyposażenia musi być dobrze przemyślany. Większe pomieszczenia mają łatwiej i dają więcej możliwości, ale i w ich przypadku warto się zastanowić, co sprawdzi się najlepiej.

Pomysłów na łazienkę można z powodzeniem szukać w internecie. To źródło ciekawych informacji i podpowiedzi, z których w prosty sposób można dowiedzieć się, na co należy zwracać uwagę. Przykładowe wyposażenie łazienek podejrzysz w aranżacjach salonu z łazienkami Bellamica, z których można zaczerpnąć inspiracje nie tylko na funkcjonalne, ale i bardzo eleganckie wnętrza.

Wanna czy prysznic do łazienki?

Jedną z podstaw, na którą zwraca się uwagę to wybór wanny lub prysznica, które pozwolą nam na wygodną kąpiel. W małych łazienkach najczęściej mieszkańcy decydują się na kabiny prysznicowe, w ramach oszczędności miejsca, a ich wybór powinien być dodatkowo podyktowany wygodą użytkowania. Na rynku nie brakuje różnych modeli od tych z płytkimi brodzikami, brodzikami głębokimi, aż po takie bez nich.

Standardowe wanny mają długość od 160 do 180 cm, ale można też pomyśleć o takiej narożnej o niesymetrycznym kształcie.

Jakie meble do łazienki?

Meble w łazience najczęściej stanowią funkcjonalną rolę do przechowywania akcesoriów różnego typu. Popularnym rozwiązaniem jest na przykład szafka z lustrem nad umywalką, a także szafka pod umywalkę, która umożliwia się chowanie wszystkich rzeczy, których nie trzeba trzymać na widoku. Jeżeli mamy na to miejsce, warto postawić także inne szafki, w postaci słupków i regałów. Ciekawym rozwiązaniem oszczędzającym miejsce jest także szafki i półki nad pralką.

Meble i wyposażenie sanitarne stojące czy podwieszane?

Najczęściej można znaleźć rozwiązania dla mebli i akcesoriów sanitarnych w formie stojącej. Coraz popularniejsze jest jednak wybieranie tych podwieszanych, głównie ze względu na oszczędność miejsca, a także ułatwienie w utrzymaniu czystości. Dotyczy to tak mebli, jak i urządzeń sanitarnych typu WC. Gdy do tego zdecydujemy się jeszcze na zabudowę, zwiększamy tym samym komfort użytkowania i rzecz jasna oszczędzamy miejsce.

Jak dobrać i gdzie zamontować grzejnik łazienkowy?

Kolejnym elementem wyposażenia łazienki jest grzejnik, który pełni dwojaką funkcję – pozwala na zapewnienie wnętrzu odpowiedniej temperatury i jednocześnie pełni funkcję suszarki dla mokrych ręczników i ubrań. Najlepiej sprawdzają się tutaj grzejniki drabinkowe, które umieszcza się na ścianie. Często proponuje się warianty montażu w pobliżu wanny, prysznica czy umywalki, ale tak naprawdę miejsce może być dowolne, zależne od tego, co uzna się za wygodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here