Trzy powody, dla których warto postawić na nowoczesne lampy wiszące LED

0
1007

Ten typ oświetlenia to prawdziwa rewolucja i jeden z najlepszych sposobów na nadanie wnętrzom oryginalnego, nowoczesnego charakteru. Wiszące lampy LED mogą pochwalić się naprawdę wieloma zaletami, które są przyczyną ich niemałej popularności. Sprawdź, dlaczego takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym domu fana nowoczesnego oświetlenia.

Są energooszczędne

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć zakup ledowej lampy sufitowej jest energooszczędność. Modele ze strony https://novalamp.pl/lampy-wiszace/lampy-wiszace-led mogą zużyć nawet dwadzieścia razy mniej energii elektrycznej niż zwykła żarówka. Jest to możliwe ze względu na wysoką wydajność diod, które mogą zamienić nawet 90% dostarczonej energii na światło, czyli kilkanaście razy więcej niż tradycyjne żarówki.

Niższe zużycie energii elektrycznej z pewnością przełoży się na niższe rachunki za prąd. Oznacza to, że zakup nawet droższego modelu LED może dość szybko się zwrócić. Takie lampy nie potrzebują również czasu na rozjaśnienie pokoju, ponieważ od razu po włączeniu świecą światłem o wystarczającym natężeniu. To z kolei sprawia, że nie trzeba włączać oświetlenia na dobre kilka minut przed rozpoczęciem np. pracy w gabinecie.

Są przyjazne środowisku

Wiszące lampy LED mogą przypaść do gustu również fanom ekologicznych rozwiązań. Niskie zużycie energii to zaledwie jeden z powodów, dla których takie oświetlenie można uznać za przyjazne środowisku. Lampy ledowe nie nagrzewają się i nie emitują w związku z tym ciepła. Ponadto diody są znacznie bezpieczniejsze dla otoczenia już w kwestii samej produkcji, ponieważ nie wykorzystuje się do niej metali ciężkich.

Popularne ledy zdobyły tak wierne grono fanów również ze względu na swoją żywotność. W przypadku lamp ze sklepu Nova Lamp można zupełnie nie przejmować się kwestią wymiany żarówek. Diody mogą spokojnie posłużyć przez dobre kilka lat, a także są znacznie odporniejsze na wstrząsy niż tradycyjne żarówki. Długi okres korzystania z ledów sprawia, że możliwe jest produkowanie mniejszej ilości żarówek i związanych z nimi odpadów.

Są intrygujące

Najwięcej emocji zawsze budzi pierwsze spotkanie z lampami wiszącymi LED z oferty sklepu Nova Lamp. Wyłączone modele często bardziej przypominają zwisającą z sufitu ozdobę niż główne oświetlenie pomieszczenia. Takie skojarzenia są spowodowane brakiem żarówek i diod na wierzchu. Źródło światła jest ukryte w oprawie lub innych elementach konstrukcyjnych lampy, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne projektu.

Nowoczesne lampy wiszące LED mogą mieć niemal dowolne kształty. Największą popularnością cieszą się świecące okręgi – taki minimalistyczny design idealnie pasuje do wnętrz w modnym stylu industrialnym lub skandynawskim. Choć prym wiodą geometryczne i dość futurystyczne projekty, to nie brakuje również ciekawych propozycji dla fanów klasyki. Ogromne wrażenie z pewnością zrobi na nich żyrandol LED z kryształami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here