Stoisz przed wyborem nowych mebli? Sprawdź jakie modele stanowią swego rodzaju must have obecnego sezonu.

Nie bez przyczyny zwykło się mawiać, że domy mają własne dusze. To prawda, niemniej jednak wyłącznie nieliczne oby zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie meble odpowiedzialne są za wspomnianą duszę domu. W końcu to one nadają przestrzeni niesamowitego wyglądu. A jakie meble – w chwili obecnej – stanowią must have każdego, modnego mieszkania?

Powrót retro

Piękne, bogate zdobienia na lakierowanym drewnie to swego rodzaju klasyka meblarstwa. Dawniej były one obecne w niemalże każdym domu, następnie – wraz z upływem czasu – zostały zastąpione wyposażeniem o zdecydowanie mniejszej ilości zdobień. Jednak jak powszechnie wiadomo, moda powraca. Dowodem powyższego stwierdzenia może być fakt, iż aktualnie to właśnie meble w stylu retro cieszą się największą popularnością klientów. Jeśli więc opisany typ zdobień trafia w twój gust, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby miejsce obecnie posiadanych mebli zajęło wyposażenie stylizowane na retro.

Magia lakieru

W ostatnim czasie świat designu zwrócił swoje oczy w stronę faktur do złudzenia przypominających niezmąconą taflę wody. Trend ten szybko podbił serca sporej ilości osób i tym samym znalazł swoje miejsce zarówno na różnego rodzaju dodatkach, tkaninach, jak i meblach. W przypadku tych ostatnich opisywany efekt uzyskiwany jest przy pomocy lakierowanych blatów. Ten typ mebli – z uwagi na bardzo uniwersalny charakter – z powodzeniem znajdzie swoje zastosowanie w dosłownie każdym pomieszczeniu; zarówno salonie, jak i kuchni czy też sypialni. 

Drewna nigdy dość 

Drewno to jeden z najstarszych i zarazem najbardziej naturalnych materiałów, znajdujących swoje miejsce w sporej ilości gałęzi przemysłu, w tym oczywiście w meblarstwie. Jest to również budulec o niezwykłej, cieszącej oko fakturze. Jeśli ty również cenisz sobie piękno opisywanego materiału, to koniecznie wyposaż swój dom w sprzęty wykonane z czystego drewna lub też imitujące jego fakturę. To także świetna propozycja dla wszystkich osób, które nie są do końca przekonane o tym, jaki styl wnętrza pragną osiągnąć. Warto dodać, iż meble z drewna są wyposażeniem ponadczasowym w związku z czym nie musisz obawiać się, iż wraz z upływem czasu wyjdą one z mody. Zobacz zdjęcia ciekawych kolekcji mebli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here