Na chwilę obecną telewizory Ultra HD to szczyt zaawansowania technologicznego dostępnego w naszych domach. Rozdzielczość 4K, którą oferują, to znacznie więcej pikseli niż popularne Full HD. Teraz, gdy cena telewizorów UHD spadła, wielu klientów zastanawia się nad tym, czy warto zdecydować się na zakup.

Ultra HD to inaczej skrót od Ultra High Definition. Zamiennie stosowany jest on także z określeniem 4K. UHD to aż 3840 x 2160 pikseli, czyli 4 razy więcej od Full HD. Ultra HD to łącznie 8 milionów pikseli, z kolei Full HD to tylko 2 miliony. Oczywiście, więcej pikseli to znacznie lepsza jakość, ale z drugiej strony także większy koszt.

UHD – nieprzeciętna jakość obraz

Gdy patrzymy na obraz prezentowany przez telewizory Ultra HD, możemy zauważyć, że jest on znacznie bardziej klarowny, realistyczny oraz efektowny. Takiej jakości nie mogliśmy doświadczyć wcześniej na innych urządzeniach.

Zatem każdy, kto docenia oglądanie programów w wyjątkowej jakości, nie będzie zawiedziony. Nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na tani telewizor UHD, będziemy mogli zobaczyć ogromną różnicę w porównaniu z Full HD.

Co można oglądać na telewizorze UHD?

Oczywiście, pozostaje jeszcze kwestia tego, co możemy oglądać na telewizorach tego rodzaju. Aktualnie większość stacji telewizyjnych w Polsce oraz za granicą oferuje nam programy w Full HD. Emisja w 4K nadal jest rzadkością.

W związku z tym możemy oglądać programy przez internet – tutaj coraz częściej pojawiają się w 4K. Musimy jednak pamiętać o tym, że najlepiej mieć telewizor z funkcją dostępu do internetu (Smart TV). Przesył danych jest jednak ogromny, dlatego wtedy, gdy korzystamy ze słabej sieci internetowej, możemy mieć problemy ze zbuforowaniem tak dużych plików.

Naturalnie, telewizory UHD posiadają też funkcję przeskalowania obrazu w mniejszej rozdzielczości do tego w większej. Efekt nie jest jednak tak powalający, niemniej jednak pozwala na cieszenie się bardzo dobrą jakością.

Podsumowując, telewizor UHD to przyszłościowy zakup – gdy poszukujemy dobrego modelu zamiast naszego Full HD, warto się zdecydować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here