pergola

Z pobytu na świeżym powietrzu warto korzystać niezależnie od pogody, ale nie zawsze jest to komfortowe. Tymczasem dogodne warunki może zapewnić konstrukcja nazywana pergolą tarasową. Decyduje się na nią coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych.

Czym to rozwiązanie się charakteryzuje? Dlaczego warto w nie zainwestować? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Czytaj dalej!

Pergola tarasowa – czym się charakteryzuje?

Mówimy tu o konstrukcji, która zwykle jest tworzona z metalu, na wymiar. Czasami przylega do jednej, czasami do dwóch ścian budynku mieszkalnego, ale może stanowić także osobny obiekt (na przykład kilka metrów od domu). Może być dopasowana do otoczenia pod kątem kolorów i stylu.

Taras z pergolą – czym się kierować przy jego aranżacji?

Pergola tarasowa wyznacza przestrzeń, którą można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Samą konstrukcję może oplatać róża pnąca, a do niektórych elementów da się przymocować chociażby ozdobne donice.

W kwestii aranżacji tarasu z pergolą tak naprawdę tylko wyobraźnia ogranicza właściciela nieruchomości. Szczególnie, że dodatkowe możliwości dodaje wyposażenie konstrukcji w oświetlenie LED, rolety czy przeszklenia. To znacznie zwiększa dostępność tarasu – można z niego wówczas korzystać także po zmroku, podczas deszczu, silnych podmuchów wiatru czy oślepiających promieni słonecznych.

Przeczytaj także: https://www.plomykdonieba.pl/jak-pergola-tarasowa-uprzyjemni-chwile-spedzone-na-tarasie/

Taras z pergolą – kiedy i dlaczego warto?

Taras z pergolą to świetne rozwiązanie, kiedy domownicy chcą przebywać na świeżym powietrzu, ale z dala od ciekawskich spojrzeń sąsiadów albo osób, które przejeżdżają pobliską ulicą. Wystarczy zasłonić roletę (niekoniecznie w całości, ale na przykład tylko z jednej strony) i problem z głowy.

To szansa na korzystanie z uroków przyrody nie tylko od święta czy podczas urlopu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamienić taki taras w prywatną strefę fitness z orbitrekiem, rowerkiem stacjonarnym i bieżnią. Równie dobrze może to być miejsce organizacji rodzinnych imprez, grillowania albo nauki lub pracy zdalnej. Widzisz? Możliwości jest mnóstwo.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producentem pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here