Szukasz mieszkania w Krakowie? Sprawdź najciekawsze miejsca

0
1586

Kraków co roku przyciąga rzesze turystów pięknymi krajobrazami, zabytkami i bogatą ofertą rozrywkowo-kulturalną. Wyjątkowy klimat tego miasta sprawia także, że wiele osób chce w nim osiąść na stałe. Które dzielnice warto wziąć pod uwagę?

Swoszowice – dzielnica przyjazna dla rodzin

Jedną z najbardziej przyjaznych do zamieszkania dzielnic są Swoszowice, które są zlokalizowane w południowej części Krakowa. Spokojny i kameralny charakter tej części miasta współgra z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i dojazdem do centrum. To tutaj znajduje się uzdrowisko, w którym oprócz bogatej oferty zabiegów SPA i rehabilitacji, można oddać się relaksowi w pobliskim zabytkowym parku. Mieszkańcy mają w tej dzielnicy do dyspozycji placówki medyczne, sklepy, przedszkola i szkoły oraz tereny zielone sprzyjające rekreacji. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Swoszowice jawią się jako atrakcyjne dla nowych mieszkańców miejsce, w którym chce się zostać na stałe. Potencjał dzielnicy dostrzegają deweloperzy, którzy budują tutaj swoje nowoczesne inwestycje – przykładem tego jest Panorama Kliny, zlokalizowana w Klinach Zacisze. Inwestycja składa się z budynków wielorodzinnych oraz szeregowych domów. Z niektórych nieruchomości roztacza się przepiękny widok na Tatry, czemu inwestycja zawdzięcza swoją nazwę.

Z dala od miejskiego zgiełku

Wśród przyjezdnych popularnością cieszą się tereny, które chociaż są oddalone od centrum miasta, zapewniają dobre połączenie i dojazd do niego. Przykładem jest gmina Zielonki, w której bez wątpienia znajdą swoje miejsce aktywni młodzi ludzie i rodziny z dziećmi. Bliskość natury oraz sąsiedztwo metropolii z pewnością przypadnie im do gustu. Dużym powodzeniem cieszą się także nieruchomości w Tyńcu, który słynie głównie z Klasztoru Benedyktynów oraz malowniczego Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Liczne trasy rowerowe i możliwość bliskiego kontaktu z naturą czynią to miejsce magicznym.

Prestiżowa i dobrze zlokalizowana Wola Justowska

Wola Justowska jest wyjątkowym miejscem na mapie Krakowa nie tylko ze względu na swoje doskonałe położenie, ale i skojarzenie z luksusem i prestiżem. Powstające tutaj inwestycje są niejednokrotnie wyjątkowe pod względem architektonicznym i zwracają na siebie uwagę przechodniów. Bliskie sąsiedztwo malowniczego Lasku Wolskiego, ZOO i Kopca Piłsudskiego, przyciągają w te rejony miasta ludzi z każdej strony Polski.  

Dla studentów i pracowników biurowych

Nie da się ukryć, że często mieszkań w Krakowie poszukują studenci oraz absolwenci uczelni wyższych, którzy znajdują zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach. Pod tym względem na uwagę zasługuje Ruczaj, w obrębie którego znajduje się Krakowski Park Technologiczny oraz kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Atrakcyjną dzielnicą są także Bronowice, w których znajduje się Bronowice Business Center. Bronowice są także dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta, jak również mają dobre połączenie do uczelni, takich jak Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Pedagogiczny i Uniwersytet Ekonomiczny. Jeśli dodamy do tego tereny zielone w tych częściach Krakowa oraz możliwość aktywnego wypoczynku, otrzymujemy atrakcyjną lokalizację również dla całych rodzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here