Nie od dziś wiadomo, że oprócz interesującej i po prostu smacznej karty dań w restauracji liczy się również wystrój wnętrza. Goście z chęcią wracają do stylowo urządzonych, nowoczesnych przestrzeni. Restauracje i kawiarnie, w których panuje przyjazna atmosfera i wygoda, na pewno posiadają komfortowe meble. To one w pierwszej kolejności dbają o dobre samopoczucie odwiedzających lokal. Wygodne meble pozwalają się rozgościć i poczuć dobrze. Mowa tu oczywiście o krzesłach, kanapach i stołach. Urządzając restauracyjne wnętrza, nie można zapominać, że to właśnie stoły najbardziej przykuwają uwagę i decydują o komforcie gości. Stół powinien być po prostu wizytówką restauracji – wygodny, stylowy i starannie wykonany. Gdy karta dań jest gotowa, warto przyjrzeć się dokładnie modelom nowocześnie zaprojektowanych stołów do restauracji i kawiarni.

W Internecie znajdziemy wiele ciekawych propozycji mebli restauracyjnych. Sklepem online, który specjalizuje się w modernistycznych meblach do mieszkalnych, lecz również komercyjnych wnętrz jest Edinos.pl. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na wymiary stołu. Od tego wiele zależy. Stół powinien być dostosowany rozmiarem w zależności od tego, czy chcemy urządzić klimatyczną knajpkę, czy wytworną restaurację. Niewielkie stoły i stoliki będą idealne do kameralnych, przytulnych przestrzeni restauracyjnych. Okazałe stoły stworzą niepowtarzalny, dystyngowany klimat w eleganckim lokalu.

Duże znaczenie ma również materiał, z którego został wykonany stół. Na przykład jasne drewno stworzy inny charakter wnętrza niż transparentne szkło czy ciemna płyta meblowa. Stół to tak naprawdę baza całego wystroju restauracji. Zatem zarówno surowiec, jak i jego barwa będą decydować o klimacie lokalu. Warto pamiętać o tym, że surowe konstrukcje stołów można w łatwy sposób ocieplić. To często świetny pomysł na nieprzekombinowane, ale pełne uroku wnętrze. Prosty, minimalistyczny stół w połączeniu z kolorowymi obrazami, świeżymi kwiatami na blatach i pięknymi lampami bywa niezawodnym dekoratorskim pomysłem. Wykwintność dań serwowanych w niektórych restauracjach wymaga jednak nieco bardziej niekonwencjonalnych aranżacyjnych zabiegów. W takim przypadku nieocenione okazują się stoły o niebanalnej, wyszukanej prezencji. Jeśli chcesz stworzyć restaurację na wysokim poziomie, sięgnij po innowacyjnie zaprojektowany stół. Do takich mebli należy na pewno model wykonany z barwionego na czarno szkła i szlachetnego, naturalnego drewna. Inną propozycją dobrą do szykownych przestrzeni jest taki stół, który zamiast czterech nóg posiada niebanalnie wykonaną podstawę. Ciekawych modeli stołów jest naprawdę ogrom, jednak tak ważnego w restauracji mebla nie powinno wybierać się pochopnie. Dobrze dobrane stoły restauracyjne są wizytówką całego lokalu. Komfortowy i ciekawie prezentujący się stół to jeden ze składników odpowiadających za powodzenie restauracji. Choć na pierwszym miejscu zawsze będzie jedzenie, warto by Twoi goście mogli delektować się nim dzięki wygodnym i przyjemnym dla oczu meblom.

—–

Autorem powyższego wpisu jest Maja Prokop – specjalista ds. wyposażenia wnętrz komercyjnych w sklepie Edinos.pl. Więcej wskazówek i praktycznych porad dotyczących stołów do restauracji, znajdziesz na oficjalnym blogu marki. Zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here