Sterowniki do pieca C.O.

Kotły grzewcze dostosowane mogą być do różnych rodzajów paliwa opałowego, ponadto posiadają multum różnych funkcji i coraz to nowsze udogodnienia. Dodatkowo na coraz większą skalę stosuje się sterowniki do pieca, które zapewniają ich posiadaczom nie tylko ogromna wygodę uzytkowania, ale przede wszystkim przyczyniają się do niższych rachunków za ogrzewanie!  Sterowniki swoją znacznie usprawniają pracę kotła oraz dbają o jak najlepszą wydajność systemu. Obecnie na rynku funkcjonują cztery rodzaje sterowników: przewodowy, bezprzewodowy, bezdotykowy i internetowy.

Jak działają sterowniki?

Sterowniki do pieców, niezależnie od tego jakie paliwo opałowe jest w kotłach używane, wyposażone są w funkcje regulowania pompą c.o. oraz wentylatorem. W skrócie jego funkcjonowanie polega na śledzeniu przez sterownik zapotrzebowania pieca na moc, a następnie sterowania nim tak, aby uzyskać, jak najmniejszy błąd temperatury. Podczas zwiększania lub zmniejszania obrotów wentylatora do kotła dostaje się albo mniejsza, albo większa ilość powietrza, a to powoduje zmianę tempa spalania paliwa oraz wpływa na temperaturę. Informację dotyczące temperatury są dostarczane do urządzenia za pomocą czujników oraz specjalnego programatora. Na ich podstawie następuje automatyczne dopasowanie parametrów w urządzeniu. Równie istotnym elementem systemu są specjalne termostaty, które montowane są w pomieszczeniach ogrzewanych. Regulatory temperatury to niewielkie urządzenia, które współpracują z większością instalacji grzewczych. Mogą one być bezprzewodowe lub przewodowe. W zależności od stopnia ich zaawansowania mogą być wyposażone w różnego rodzaju funkcje.

Kliknij i wybierz sterowniki do kotłów dla siebie  »»»  https://sterownikitech.pl/sterowniki-do-kotlow,c17.html

Jakie funkcje posiadają sterowniki do pieca?

Jak zostało wyżej wspomniane funkcje sterownika mogą się różnić w zależności od modelu. Niektóre mają ich więcej inne mniej. Przy wyborze kierować się można wieloma aspektami, ale bardzo często to najnowsze rozwiązania technologiczne proponowane przez producentów sprawiają, że urządzenie jest atrakcyjniejsze dla potencjalnego nabywcy. Dzięki współpracy sterownika z podajnikiem oraz termostatem można liczyć na odpowiednią stabilizację temperatury ogrzewania. Dodatkowo większość modeli sterowników wykonuje pełną diagnostykę błędów oraz ma możliwość pomiaru zużycia opału. Sterowniki mają możliwość pracowania na ustawieniach fabrycznych, ale oczywiście na rynku nie brakuje również urządzeń możliwością indywidualnego programowania. Zanim wybierzecie konkretny model, warto zastanowić się jaki sposób obsługi was interesuje. Podsumowując, sterowniki do pieców CO pełnią funkcję informatora i koordynatora jednocześnie. Taka konfiguracja pozwala na optymalizację efektów pracy całej instalacji grzewczej.

Sterownik do pieca sprzyja oszczędzaniu

Sterowniki do pieca CO to stosunkowo niewielki wydatek. Inwestycja tego typu urządzenie jest niezwykle opłacalna, ponieważ zamontowanie sterownika i jego praca pozwala sporo zaoszczędzić, zwłaszcza jeżeli podsumujemy wydatki na przełomie całego sezonu grzewczego. Szacunkowo sterowniki potrafią wygospodarować nawet do 30% oszczędności energii! Jeżeli chcemy zaoszczędzić (a chyba nie ma osoby, która by tego nie chciała) to regulator temperatury jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem. Optymalizowanie spalania to jedna z najistotniejszych funkcji tego urządzenia. Dzięki temu unika się zbyt mocnego ogrzewania pomieszczeń. Dodatkowo urządzenia tego typu posiadają możliwość ustawienia trybu, który pod nieobecność nieobecność domowników kontroluje proces spalania i utrzymuje właściwy poziom temperatury w domu. Poziomy te mogą być różne, ale głównie chodzi o to, aby nie wystąpiło wyziębienie pomieszczeń. Przegrzewanie pomieszczeń doprowadza do niepotrzebnej i szybkiej utraty materiału opałowego pomieszczenia, wyziębienie natomiast sprawia, że powrót do właściwej temperatury powietrza wymaga zużycia większej ilości energii i opału.  tym wypadku powiedzenie, że żadna skrajność nie jest dobra sprawdza się doskonale. Dzięki sterownikom proces spalania można zoptymalizować i wypośrodkować.

Najpopularniejsi producenci sterowników

Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo producentów sterowników, co może przyprawić o niemały zawrót głowy. Postanowiliśmy opisać dla Was trzech producentów, którzy oferują produkty w dobrej jakości i przystępnej cenie. Pierwszym z nich jest Firma Tech, która jest największym w Polsce producentem sterowników do kotłów na paliwa stałe. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji sterowników do kotłów CO na węgiel, pellet, miał, drewno oraz biomasę. Sterowniki TECH wyróżnia niezawodność i najwyższa jakość, a wszystko to wynika z wieloletniego doświadczenia tego producenta.

Kolejnym znanym producentem jest firma i sterowniki Viessman, czyli wiodący producent systemów przemysłowych, chłodniczych i grzewczych. Od 25 lat firma działa na polskim rynku. W ciągu tego okresu specjaliści Viessmann zainstalowali kilkaset tysięcy urządzeń grzewczych i zrealizowali ponad 500 000 instalacji grzewczych w obiektach sportowych, wypoczynkowych, hotelach, szkołach, szpitalach, zakładach przemysłowych, budynkach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej oraz domach jednorodzinnych.

Trzecim i ostatnim producentem wartym uwagi jest firma odpowiadająca za sterowniki Defro, która również odnotowuje niezwykle długą obecność na rynku, więc może poszczycić się ogromnym doświadczeniem. Obecnie jest to największy producent kotłów c.o. na paliwo stałe w Polsce i jeden z największych w Europie. Firma zajmuje się również produkcją wysokiej jakości sterowników dedykowanych pod swoje urządzenia. Decydując się na sterownik do pieca C.O. warto zainwestować w urządzenia znanych i doświadczonych producentów, bo to niewątpliwie będzie inwestycja na lata, a dodatkowo pozwoli na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here