Sprzedaż mieszkań w Krakowie – analiza rynku

Zarządzanie i sprzedaż nieruchomości to praca marzeń dla niejednego, drobnego businessmana, któremu atrakcyjna wydaje się perspektywa zarabiania naprawdę dużych pieniędzy w przeciągu zaledwie kilku dni. Nie ulega wątpliwości, że sprzedaż mieszkań w Krakowie wymaga jednak sporego nakładu pracy, aby zdołać poradzić sobie na dynamicznie zmieniającym się rynku. Zabytkowe miasta mogą stanowić wyzwanie nawet dla doświadczonych inwestorów, ponieważ, w pewnym sensie, rządzą się one własnymi prawami, odrębnymi od tego, czego można spodziewać się w reszcie kraju. Na co w takim razie zwrócić uwagę? Jakie oferty okażą się opłacalne, a jakich unikać? Od czego najlepiej zacząć swój biznes?

Jak wypatrywać atrakcyjnych ofert – praktyczne porady

Dziś, sprzedaż mieszkań w Krakowie odbywa się przede wszystkim za pośrednictwem Internetu, gdzie, na różnego typu portalach, zamieszczane są dość sprecyzowane ogłoszenia, stanowiące zazwyczaj pierwszy kontakt sprzedawcy z potencjalnym klientem. Niezależnie od tego, czy mamy zamiar dokonać zakupu nieruchomości czy też przekazać ją w inne ręce, nie można zapomnieć o istotności zawartych w opisie informacji – to właśnie one powinny stanowić główny wyznacznik podczas wyceny faktycznej atrakcyjności danej oferty.

Dane te zazwyczaj pokrywają:

  • Numer telefonu, e-mail czy inne sposoby kontaktu ze sprzedawcą
  • Krótki opis apartamentu(ów), zawierający między innymi rozmiar pomieszczeń, lokalizację budynku, dostępność konkretnych sprzętów itd.
  • Zestaw wysokiej jakości zdjęć elewacji oraz poszczególnych pokojów
  • Proponowaną cenę, ewentualnie z możliwością negocjacji
  • Dodatkowe informacje, np. o pobliskiej o okolicy, dostępie do rynku, uczelni czy galerii handlowej

Bardzo ważny jest tutaj kontakt – nawet jeśli nie wszystko jest jasne po zapoznaniu się z opisem, krótki telefon może wyjaśnić wszelakie wątpliwości. Poza tym, gdy ktoś na poważnie myśli o skorzystaniu z danej oferty, bez wątpienia powinien osobiście wstawić się w danym apartamencie i zapoznać się z nim na własne oczy.

Które mieszkania jawią się jako najatrakcyjniejsze?

Aby dać sobie szansę na zarobek, w pierwszej kolejności powinno się ustalić przede wszystkim, jakie sektory rynku na chwile obecną wydają się warte uwagi. Sprzedaż mieszkań w Krakowie jest dość specyficzna, ponieważ znaczna część lokatorów, którzy wybierają się te okolice, robi to jedynie okresowo, z uwagi na swoją pracę lub edukację. W związku z tym, największą popularnością cieszą się niedrogie kawalerki, które są gotowe do zamieszkania, posiadając pełne wyposażenie, a także stosunkowo łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Nie muszą one oferować luksusów – ważne, żeby mieć miejsce na nocleg czy komfortowe przygotowanie posiłków, gdyż spędzając większość dnia na uczelni bądź w pracy, tak naprawdę nie potrzeba wiele więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here