Sposoby na wyciszenie mieszkania w bloku

Mieszkania w bloku mają bardzo dużo zalet, jednak ich niewątpliwą wadą jest to, iż są słabo wyciszane, posiadają cienkie ściany. Co za tym idzie, lokatorzy danego bloku często słyszą muzykę puszczaną przez sąsiadów, kłótnie, sprzeczki itp. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym kłopotem jest wyciszenie ścian. Zapewni to o wiele większy komfort mieszkania w bloku oraz pozwoli czuć się swobodnie w swoim mieszkaniu.

Sposoby na wyciszenie mieszkania
Prywatność oraz spokój i cisze można uzyskać na wiele sposobów. Niestety w bloku nie ma możliwości na ingerencję w grubość oraz rodzaj ścian, a byłoby to również niesamowicie kosztowną inwestycją. Są dwa sprawdzone sposoby, które mogą wyciszyć mieszkanie w bloku.
Należy do nich: wprowadzenie mat akustycznych, bądź też ekranów akustycznych.

Maty akustyczne
Nie trzeba wiele wysiłku aby zamontować maty akustyczne. Wystarczy kupić maty i ułożyć je na podłodze, czy też ścianie. Pozwala to na uzyskanie wyciszenia wnętrza. Jednak jest kilka minusów tego rozwiązania. Do najważniejszych należy ich duża cena. Aby wyłożyć nimi całe mieszkanie, trzeba zainwestować dużą kwotę pieniędzy. Niestety nie wszystkich stać na tak duży wydatek, dlatego też w takim przypadku warto pomyśleć o innych metodach. Kolejny minus jest taki, że mogą one nie pasować do wnętrza, uniemożliwiają montowanie na ścianach wielu ozdób, półek, przedmiotów. Idealnie dopasują się natomiast do podłogi, najlepiej jeśli zostaną przykryte dywanami.

Ekrany akustyczne
Wydaje się, iż ich montaż jest prosty. Jednak przede wszystkim należy dokładnie wymierzyć przestrzeń, na której będą one zamontowane. Następnie trzeba pracy i wysiłku, ponieważ ekrany są przeznaczone do montażu w ścianie. Jeśli dana osoba nie czuje się pewnie w tego typu pracach, powinna zdecydować się na pomoc specjalisty, który nie uszkodzi ani ścian, ani ekranów podczas montażu.

Inne sposoby
Jest kilka innych metod, na przykład kupno grubych dywanów, pogrubienie sufitu, czy obłożenie ścian ciężkimi i grubymi meblami. Każdy z tych sposobów posiada plusy oraz minusy, dlatego należy poważnie rozważyć każdą z opcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here