skupienie w pracy

W jaki sposób skupić się na pracy znak zapytania z pewnością niejeden z nas zadaje sobie w głowie takie pytanie, kiedy nagle przyjdzie mu chęć na to surfowanie w internecie podczas wykonywania obowiązków służbowych. Skupienie jednak jest możliwe. Koncentracja na danym zadaniu jest to szalenie przydatna umiejętność, która bez względu na to czy jesteśmy właścicielami firmy czy też pracujemy na etacie jest niezbędna do życia. Łatwo jest powiedzieć, jednak jak to wygląda w praktyce? Czasami wydaje nam się, że cały czas świat jest skonstruowany w taki sposób, żeby odciągnąć naszą uwagę od pracy. Są to między innymi różne serwisy społecznościowe. Okazuje się, że idealne rady, w jaki sposób maksymalnie skupić swoją uwagę, Mają dla nas średniowieczni mnisi. Sprawdź, w jaki sposób to zrobić!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/skupienie/

Skupienie w pracy – w jaki sposób je osiągnąć?

Praktyki mnichów sprzed kilkuset lat naprawdę są w stanie zdziałać cuda. Zebrała je Jamie Kreiner, profesor historii na University of Georgia. Okazuje się, że mnisi cały czas musieli walczyć z brakiem koncentracji. Co więcej narzekali oni na przekładanie informacji . Bardzo często Zamiast skupić się na książce, woleli patrzeć przez okno lub robić cokolwiek innego, co rozproszyło by ich uwagę oraz koncentrację. John Cassian uważał, że: „Umysł błąka się, jakby był pijany”. Niech rozpamiętywać o sprawy z przeszłości, lub też rozważał plany na przyszłość. Nie potrafił skoncentrować się na tu i teraz oraz na rozrywce.

Skupienie uwagi – co radzą mnisi?

Misi posiadali obowiązek wykonywania swoich powinności, do których należały: modlitwy, śpiew, czytanie, praca nad zrozumieniem Boga. Jamie Kreiner podkreślała, że wymagano od nich skuteczności oraz aktywnego dążenia do wyznaczonego celu. Tymczasem błądzące myśli nie pozwalały im skupić się na rzeczach dla nich ważnych. Pierwszą zasadą, którą stosowali mnisi to zrezygnowanie z dotychczasowego życia, ponieważ będziemy zaprzątać sobie nim głowę. Naturalnie rzecz biorąc nie zniechęca my do tego, aby zostać pustelnikami i prowadzić swoje własne życie. Profesor Kreiner, stwierdza: ” Ograniczyć swoje zobowiązania do poważnych rzeczy, a będziesz mieć mniej myśli konkurencyjnych o Twoją uwagę”.

Taką wskazówkę podaje również Gary Keller, autor ” Jednej Rzeczy”, który doradza, aby skupić się na tym co jest najważniejsze. W przypadku gdy realizujemy tę czynność inne rzeczy staną się dla nas łatwiejsze Bądź nawet zbędny. U mnichów powściągliwości umysłowe towarzyszyła również powściągliwości fizycznej.

Kupienie oraz koncentracja – praca i troska o ciało

W bardzo wielkim skrócie Polega to na wizualizacji materiału nad którym działamy – techniki, która bardzo przypomina nam mapę myśli oraz ułatwia koncentrację. Mnisi pamiętali również o jednej, być może najważniejszej kwestii ze wszystkich. Nigdy nie uda się nam osiągnąć idealnego stanu koncentracji, ponieważ podobnie w przypadku prokrastynacji, dobrze być dla siebie wyrozumiałym.

Zobacz też: http://www.arsmateria.pl/przepracowanie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here