panele fotowoltaiczne

Spadające koszty fotowoltaiki oraz dostępne dotacje sprawiają, że na taką inwestycję mogą dziś sobie pozwolić nawet te rodziny, których jeszcze kilka lat temu nie byłoby na to stać. Korzyści wynikających z posiadania systemu fotowoltaicznego jest mnóstwo – na czele z tymi finansowymi. Jeśli więc wciąż wahasz się, czy warto zainwestować w montaż paneli fotowoltaicznych we Wrocławiu, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Wyjaśniamy, co zyskasz dzięki posiadaniu własnej instalacji OZE.

Natychmiastowe obniżenie rachunków za prąd

Akcentujemy tutaj słowo „natychmiastowe”, ponieważ dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna rzeczywiście zaczyna przynosić właścicielom oszczędności już od momentu przyłączenia jej do sieci. Jeśli dziś płacisz bardzo wysokie rachunki za prąd i wyczerpałeś już pomysły na ograniczenie zużycia energii, to nie pozostaje Ci nic innego, jak zainwestować w fotowoltaikę.

To naprawdę się opłaca, ponieważ instalacja, która została dobrze dobrana do konkretnego budynku, powinna w całości zaspokoić potrzeby energetyczne gospodarstwa domowego i tym samym obniżyć rachunki za prąd nawet o 80-90 proc. (niestety nadal trzeba będzie ponosić opłaty stałe na rzecz zakładu energetycznego).

Zajrzyj też do interesującego artykułu, który rzeczowo wyjaśnia, kiedy warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną –  https://sunforyou.pl/blog/.

Niski rachunek raz w roku

Nie jest to może kluczowa korzyść, ale docenią ją wszyscy, którzy dziś opłacają stosy rachunków i już zaczynają się w nich gubić. Po zainstalowaniu fotowoltaiki można zawnioskować w zakładzie energetycznym o zmniejszenie częstotliwości rozliczania się za zużytą energię oraz opłaty stałe. W praktyce większość prosumentów wybiera cykl roczny lub półroczny. Dzięki temu będziesz dostawać rachunek raz lub dwa razy do roku, co pozwala także ocenić realną skalę oszczędności z tytułu posiadania instalacji PV.

Poczucie bezpieczeństwa

Wynika ono z zyskania pewności, że nawet w przypadku drastycznego podwyższenia cen energii elektrycznej koszty utrzymania gospodarstwa domowego wcale nie wzrosną – przynajmniej w zakresie opłat za prąd.

Własny system fotowoltaiczny gwarantuje niemal pełne pokrycie zapotrzebowania na energię, dlatego albo wcale nie trzeba jej kupować od zakładu energetycznego, albo tylko w niewielkiej ilości. To ważny argument w kontekście nadciągających podwyżek cen prądu, które mocno uderzą po kieszeni miliony polskich gospodarstw domowych.

Brak obaw przed zwiększeniem zużycia prądu

W obliczu drożejącej energii wiele osób rezygnuje z planowanych od dawna inwestycji mających poprawić komfort mieszkania w obecnym domu. Przykładem może być tutaj montaż klimatyzacji czy przejście z nieefektywnego i uciążliwego ogrzewania węglowego na pompę ciepła.

Mając własną instalację fotowoltaiczną nie trzeba się obawiać drastycznego wzrostu kosztów życia po zrealizowaniu jednej z tych inwestycji, co oczywiście bezpośrednio przekłada się na codzienną wygodę.

Wzrost wartości nieruchomości

Często pomijany i niedoceniany aspekt, o którym także warto pamiętać. Instalacje PV nie są jeszcze czymś powszechnym, natomiast w dobie drożejącej energii już niedługo mogą stanowić bardzo ważny element wyposażenia domu jednorodzinnego – oczekiwany przez nabywców nieruchomości z rynku wtórnego. Dom posiadający panele fotowoltaiczne będzie wyżej wyceniony, ponieważ jest dużo atrakcyjniejszy dla kupujących.

Wszystkie te korzyści z pewnością mają dla Ciebie duże znaczenie, dlatego powinny ostatecznie przekonać Cię do zainwestowania we własną instalację fotowoltaiczną. We Wrocławiu jej montaż powierz jednej z najlepiej ocenianych przez prosumentów firm – Sun For You (https://sunforyou.pl/). Na dobry początek możesz zamówić niezobowiązujący audyt, dzięki czemu poznasz koszt instalacji fotowoltaicznej i będziesz wiedzieć, czy rzeczywiście stać Cię na taką inwestycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here