Róż w mieszkaniu - w jakich pomieszczeniach, w jakich odcieniach

Standardowe kolory pomieszczeń to biel, kremowy, odcienie żółci. Jednak wiele osób chce stworzyć przestrzenie o konkretnym charakterze, wyróżniające się, ale zarazem przytulne i niemęczące. Dlatego też w tym celu warto wziąć pod uwagę odcienie różu. Ostry róż przytłacza i męczy, jednak jasny, pudrowy róż wprowadza ciepłą oraz delikatną atmosferę. Osoby, które nie chcą całkowicie zmieniać wnętrz pokojów mogą zdecydować się na wprowadzenie ozdób oraz dodatków w tym kolorze.

Sypialnia
Jest wiele sposobów na wprowadzenie pudrowego różu do sypialni. Jednym z nich jest zakup pościeli w tym kolorze. Jasny róż wzmaga poczucie relaksu i odprężenia. Można także zamiast pościeli w kolorze pudrowym zdecydować się na koc, lub narzutę. Gdy wybierze się delikatne materiały, puszyste i miękkie w dotyku, można stworzyć puchate, przytulne łoże. Mężczyźni nie powinni unikać tego koloru, ale jeśli obawiają się różu, mogą wybrać kolor łososiowy, który będzie bardziej zimny, ale równie przyjemny. Warto również zdecydować się na poduszki w kolorze różu. Idealnie sprawdzą się zarówno w sypialni jak i w salonie.

Pokój dziecięcy
Pudrowy róż okaże się idealny przy aranżacji dziecięcego pokoju. Zarówno kołdra, meble, czy ściany mogą być w tym kolorze. Warto jednak zestawiać go z innymi barwami, bądź też zdecydować się na różne odcienie różu. Nie powinno się jednak wybierać mocnego, ostrego różu, ponieważ w pokoju dziecięcym może być zbyt agresywny. Ciekawe okażą się również pudrowe zasłony, a w przypadku pokoju dziewczynki można zamontować również baldachim nad łóżkiem, a zarazem stworzyć pokój małej księżniczki.

Róże, a w szczególności jego jasne, pudrowe odcienie mogą pasować do każdego pokoju. Należy jednak odpowiednio dobierać dodatki do ogólnej stylistyki pomieszczeń. Z różem nie można przesadzać, warto zestawiać go z szarościami, czerniami oraz błękitem. Ciekawe okażą się dodatki, takie jak ramki na zdjęcia w kolorze pudrowym, wazony, czy też ramy na obrazy, bądź stylowe zegarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here