Okno jest najjaśniejszym punktem w pomieszczeniu, dlatego od razu przyciąga uwagę osób wchodzących do wnętrza. Można je wprawdzie zostawić nieosłonięte, jednak kiedy temperatura w nasłonecznionym pokoju podnosi się, a przebywanie w pokoju staje się niekomfortowe, warto pomyśleć o roletach wewnętrznych. Na rynku znajduje się duży wybór rozwiązań, by możliwe było jednoczesne zaciemnienie wnętrza i udekorowanie okna.

Rolety zwijane (ekranowe)

Rolety ekranowe są funkcjonalne, proste w obsłudze, a swoim stylem pasują do minimalistycznych wnętrz. Zostały umieszczone na rolce, którą nawija się elektrycznie lub ręcznie, poprzez pociąganie za sznurek, łańcuszek lub pasek. „Do ich montażu można wykorzystać specjalną kasetę, a rolety osadzić w prowadnicach, co sprawia, że dobrze przylegają do ramy okiennej i nie poruszają się pod wpływem podmuchów wiatru” – podpowiada Marcin Surma, specjalista z systemysurma.pl. Innym sposobem montażu jest przykręcenie rolki bezpośrednio do ramy okiennej lub ściany nad oknem. To dobre rozwiązanie, jeśli trzeba szybko zaciemnić jakieś pomieszczenie bez przeznaczania na ten cel znacznych nakładów finansowych.

Rolety rzymskie i austriackie

Rolety rzymskie dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz szerokiej gamie wzorów, co powoduje, że pasują do każdego rodzaju wnętrza – od bardzo nowocześnie urządzonych pomieszczeń po rustykalne, przytulne pokoje. Przesłony te składają się równomierne za pomocą mechanizmu sznurkowego, a dzięki zastosowaniu fiszbin utworzone w ten sposób fale wyglądają bardzo elegancko. Rolety austriackie z kolei będą dobrze prezentować się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym oraz jako interesująca dekoracja okien w wykuszu. Swoim wyglądem oraz stylem rozsuwania przypominają tradycyjną kurtynę. W przypadkach obu przesłon warto wybrać taką tkaninę, którą można łatwo wyczyścić.

Rolety dzień – noc

To rozwiązanie pozwala na zaciemnienie pomieszczenia, zapewnia intymność jego mieszkańcom, jest również dekoracją okna. Rolety dzień – noc dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Sposobem działania przypominają tradycyjne żaluzje, ponieważ między wykonanymi z dwóch warstw tkaniny pasami pozostawiono przerwy, na które podczas regulacji nachodzą kawałki materiału – w ten sposób regulowane jest natężenie światła wpadającego do pomieszczenia. Rolety dzień – noc są obecnie bardzo modne.

Na rynku przesłon okiennych istnieje bardzo duży wybór rozwiązań, które skutecznie zablokują dostęp promieni słonecznych do pomieszczenia oraz udekorują wnętrze. By nie żałować dokonanego wyboru, warto kierować się osobistymi preferencjami i efektem, jaki daje umieszczenie określonego rodzaju rolety w pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here