Rodzaje stołów kawowy

0
2108

Stół kawowy nie dominuje wyglądem w aranżacji, ale tworzy piękną ozdobę naszego mieszkania. Wchodzi w to zarówno aspekt dekoracji, jak i funkcjonalności, ponieważ to przy kawie spotyka się większość znajomych, jak i przebiegają spotkania rodzinne.

Piękny stół kawowy to gwarancja udanego spotkania z najbliższymi. Warto zadbać, aby stolik był dopasowany do wnętrza, w którym się znajduje. Kolejną ważną rzeczą jest fakt, aby stolik zawierał na sobie drobny szczegół na przykład kwiatka, figurkę lub świeczkę, nada to mu jeszcze wyjątkowego wyglądu. Dużą popularnością cieszą się stoliki ze wmontowaną półką, w stylu ławy. Najczęściej stolik ustawiamy w centralnym miejscu w pokoju, czyli koło kanapy i z tego względu stolik kawowy powinien mieć maksymalnie ok. 50 cm wysokości, aby wielkością był zbliżony do wysokości mebli pokojowych. Odległość od kanapy nie powinna przekraczać 45 cm. Inną mało znaną ciekawostką jest, że stolik najlepiej się prezentuje, gdy jego długość odpowiada połowie lub dwóm trzecim wielkości kanapy. Nie wiedząc jaki styl stolika zakupić to warto postawić na coś neutralnego. Pamiętajmy, że to nie stolik tworzy klimat, ale reszta mebli.

Spośród kilku rodzajów możemy wyszczególnić kilka:

Nowoczesny stół kawowy z podświetleniem – nadaje szyku i elegancji pomieszczeniu, w którym się znajduje. Pasuje do wnętrza o nowoczesnym stylu. Efekt podświetlenia LED najlepiej sprawdza się wieczorami lub podczas przyjęć. Cena takiego modelu to ok. 1000 złotych.

Ława w kolonialnym stylu – niewielki stolik z krótkimi nogami idealnie wpasuję się w większość stylów. Nada pomieszczeniu charakter, a odpowiednio przyrządzony sprawi, że spotkania przy kawie będą jeszcze przyjemniejsze. Cena zależy od wielkości i waha się w okolicach 700-1500 złotych.

Stolik skandynawski na trzech nogach – nie mogło zabraknąć skandynawskiego wystroju wnętrza. Stoliki w tym wyglądzie najczęściej są dostępne w jasnych barwach. Najlepsze połączenie jest w momencie postawienia dwóch stolików obok siebie różniących się wysokością. W tym przypadku ceny wahają się od 150 – 1000 złotych.

Szklana konsola – w ostatnim czasie wróciły do mody wnętrza z tymi stolikami. Charakteryzują się ciekawą formą i różnorodnością kształtów. Są ozdobą samą w sobie i pasują do większości wnętrz. Często występują w formie stolików nocnych. Cena od 500 – 1000 złotych.

Skrzynia w stylu industrialnym – niebanalny wygląd i funkcjonalność to cechy pierwszorzędne tego modelu, w sprzedaży są ozdobione skrzynki po napojach bądź innego pochodzenia. Dostępne są też w wersji metalowej w przedziale cenowym 200-500 złotych.

Stół kawowy ze szklanym blatem – szkło samo w sobie w takich stolikach nadaje im niepowtarzalności i praktyczności. Najczęściej można je dostać w jasnych odcieniach pasujących zarówno do jasnych, jak i ciemnych wnętrz. Średnia cena tego stolika to 500-1500 złotych.

Stolik kawowy z giętego szkła – jest to rodzaj nietypowych stolików, ponieważ są wykonane z płatów szkła giętego. Najczęściej te stoliki są hartowane, a to sprawia, że są bardziej wytrzymałe. Wygląd jest minimalistyczny, co sprawia, że wkomponują się w większość domów. Można je zakupić za około 300-900 złotych.

Przy wyborze stolika kawowego, trzeba pamiętać, że pełni on ważne funkcje, należy dopasować stolik do wnętrza, biorąc pod uwagę styl i kolorystykę danego pomieszczenia, należy precyzować swoje wymagania odnośnie do stolika oraz kalkulować dostępny budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here