Choć wszyscy z utęsknieniem czekamy na letnie słońce, gdy już zawita ono w naszych ogrodach i na balkonach, zaczynamy szukać cienia. Osłona przeciwsłoneczna pozwala przebywać na zewnątrz bez obawy o poparzenie czy udar. Jednym ze sposobów chronienia się przed palącymi promieniami są parasole ogrodowe. Jakie ich rodzaje są dostępne i czym się różnią?

Parasole ogrodowe dla domu i restauracji

Parasole ogrodowe stanowią bardzo wygodną ochronę przeciwsłoneczną. Kiedyś były to wyjątkowo liche osłony, które należało składać, a nawet demontować przy wietrznej pogodzie. Dziś, dzięki nowoczesnym materiałom, parasole są na tyle solidne, że chętnie korzystają z nich zarówno klienci indywidualni, jak i lokale gastronomiczne, a zła pogoda nie stanowi problemu.

Goście restauracji i kawiarni uwielbiają siedzieć pod parasolkami. Dzięki nim mogą spędzać czas na świeżym powietrzu. W lecie unikamy pomieszczeń i cieszymy się ciepłym wiatrem, kiedy to tylko możliwe. Z parasolami możemy to robić bezpiecznie – mówi przedstawiciel firmy Dominova HoReCa Furniture.

Parasole są chętnie używane, ponieważ mają przewagę nad osłonami stałymi. Gdy dzień jest pochmurny, te pierwsze można złożyć, aby nie zacieniły nadmiernie ogródka czy tarasu. W momencie, kiedy słońce zaczyna dokuczać, wystarczy znów otworzyć parasol. Pełna dowolność ekspozycji na promienie słoneczne lub ochrony przed nimi to duży komfort. Jednocześnie jest to bardzo efektowna forma osłony.

Typy parasoli ogrodowych

Parasole ogrodowe występują w wielu modelach. Różnią się one: montażem, materiałami, z których je wykonano, kształtem zadaszenia. Aby przybliżyć różnorodność tej formy osłony przeciwsłonecznej, zobaczmy, jakie parasole ogrodowe oferują Umbrosa oraz FIM Umbrellas.

Dwa najprostsze modele to Paraflex Wallflex oraz Paraflex Monoflex. Są to pojedyncze parasole. Pierwszy ma kształt kwadratu i jest mocowany do ściany, a drugi formą przypomina typowy ręczny  parasol chroniący przed deszczem. Jest montowany do ziemi. Czasza znajduje się na końcu wysięgnika.

Niekiedy jeden element zacieniający to za mało, szczególnie w przypadku ogródków i tarasów w branży HoReCa. Dlatego powstały modele Paraflex Duoflex oraz Paraflex Multiflex. Pierwszy z nich składa się z dwóch parasoli o wspólnej podstawie montowanej w ziemi, drugi zaś to aż cztery parasolki mające jedną nogę – także mocowaną w gruncie.

Dla naprawdę dużych powierzchni stworzono modułowe składane zadaszenie tarasowe Flexy Fim. Płótno jest dostępne w wielu kolorach. Można je składać i rozkładać manualne lub elektrycznie. Modułowa konstrukcja sprawia, że tym zadaszeniem można osłonić dowolnie dużą powierzchnię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here