Remont mieszkania bez dużego nakładu finansowego

Czy tani remont jest możliwy? Jak niskim kosztem zrealizować ciekawe pomysły? W tym artykule odpowiemy na te pytania.

Skuteczne zarządzanie środkami to klucz do sukcesu

Chcąc wykonać remont niskim kosztem, należy rozsądnie zaplanować wydatki. Warto sporządzić przejrzystą listę niezbędnych materiałów i ewentualnych kosztów robocizny. Warto zastanowić się także nad podzieleniem remontu na etapy – stopniowej wymianie wyposażenia danego pokoju. Jeśli Państwa możliwości finansowe nie pozwalają na szybki remont – warto powoli, lecz sukcesywnie realizować plan remontowy. Kolejny krok to porównywanie ofert i odnalezienie tych najkorzystniejszych. Przy planowaniu budżetu remontowego warto doliczyć 10% albo nawet 20% – pamiętajmy o tym, że ceny rynkowe zmieniają się co jakiś czas. Rzadko kiedy budżet jest odzwierciedleniem realnych potrzeb wnętrza – warto być na to przygotowanym.

Czy meble w zestawie się opłacają?

Czy warto decydować się na komplet mebli zawierający pełne wyposażenie dla danego pomieszczenia? To zależy od oczekiwań i pomysłu na aranżację wnętrza. Korzystną propozycją może być wybór mebli w ramach jednego systemu: zestaw stół + krzesła lub szafka RTV + komoda do salonu. Tego typu komplety zwykle są dostępne w atrakcyjniejszych cenach niż meble dostępne osobno. Szczególnie polecamy zestawy z oferty sklepu MKS MEBLE takie jak MODENA 1 z krzesłami BOSS 6.

Czy meble na wymiar to dobra propozycja w przypadku niskiego budżetu?

Odpowiedź jest bardzo prosta – nie. Przeważnie lepiej wybierać standardowe rozwiązania. Wynika to z bardzo prozaicznej kwestii, czyli kosztów produkcji. Gdy mowa o meblach na wymiar, konieczne jest wycinanie i dopracowywanie konkretnych elementów projektu. Dla firmy, która dostarcza takie meble, kosztem jest nie jedynie sama produkcja, lecz całokształt obsługi zlecenia – od przyjęcia go, nadzorowania, po realizację. Dlatego meble na wymiar są znacznie droższe od tych dostępnych w standardowych wymiarach. Nie znaczy to jednak, że urządzenie wnętrza za pomocą gotowych mebli nie pozwoli stworzyć funkcjonalnej przestrzeni – większość z nich dostępna jest w bardzo uniwersalnych rozmiarach, dzięki czemu stworzenie spójnej estetycznie przestrzeni nie jest wcale takie trudne.

Wszystko, co można zrobić na własną rękę – nic tylko zakasać rękawy i wziąć się do pracy!

W przypadku zakupów internetowych warto inwestować przede wszystkim w meble przeznaczone do własnoręcznego złożenia. Ich transport jest o wiele łatwiejszy. W przypadku szaf, gdzie konieczny jest ich montaż, np. we wnęce, warto skorzystać z usług profesjonalistów, jednak ze złożeniem pozostałych mebli można poradzić sobie samemu, co zdecydowanie obniży koszty remontu.

Zakupy w serwisie aukcyjnym czy w tradycyjnym sklepie?

Wiele osób decyduje się na zakupy w popularnych serwisach aukcyjnych lub w sklepach internetowych producentów mebli, ponieważ ceny często są tam nieco niższe niż w sklepach stacjonarnych. Najważniejsze jest to, by kupując przez internet, upewnić się, że oferowane meble wyróżniają się wysoką jakością i są sprawdzone. W tym celu warto zasięgnąć opinii innych klientów oraz dokładnie zapoznać się ze specyfikacją produktów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here