Tutaj zaczyna się i tutaj kończy się każda wizyta u fryzjera. Recepcja jest więc równie ważna co każdy inny mebel w salonie fryzjerskim. Tworzy pierwsze wrażenie i zachęca do powrotu klienta do pracowni fryzur. Jakie kryteria determinują godną uwagi recepcję i jaka będzie idealna do twojego salonu?

Recepcja idealna

Osoba urządzająca salon fryzjerski chce, aby był on doskonały. Dąży do tego, aby przyciągał uwagę klientów nie tylko świadczonymi w nim usługami, ale też wystrojem wnętrza. Nic więc dziwnego, że wyborowi samej recepcji poświęca się dłuższą chwilę. Recepcja wywołuje na kliencie pierwsze wrażenie, a ono jest bardzo ważne. Musi ona być wykonana z dobrych gatunkowo materiałów, gdyż jakość wykonania widać na pierwszy rzut oka. Stylistyka recepcji musi być utrzymana tak, aby pasowała do każdego potencjalnego wnętrza salonu fryzjerskiego – taka uniwersalność czyni recepcję dużo bardziej atrakcyjną dla kupującego.

Duża czy mała?

Stojąc przed wyborem recepcji kupujący musi zadać sobie jedno podstawowe pytanie: jak duża musi być recepcja znajdująca się w jego salonie? Z pytaniem tym wiąże się zresztą kilka kwestii i każdą z nich należy rozważyć. Pierwsza sprawa to wielkość przestrzeni przeznaczonej na recepcję. Jeśli jest ona stosunkowo duża, można pozwolić sobie na dużych rozmiarów recepcję. Z tą sprawą nieodłącznie wiąże się także wielkość pozostałej części salonu oraz wysokość pomieszczenia. Duża recepcja nie będzie wyglądała dobrze w niewielkim i stosunkowo niskim pomieszczeniu. Wyda się wtedy przytłaczająca, a przecież nie o to chodzi – recepcja ma zachęcać, zapraszać do siebie klientów.

To, że salon jest dużych rozmiarów, nie oznacza od razu, że i recepcja powinna być duża. Większe recepcje są potrzebne tylko w salonach, w których bywa dużo klientów. Wówczas przy takiej recepcji często muszą stanąć dwie osoby, dopełniające jednocześnie formalności z dwoma klientami. Tak oblegana recepcja powinna być wówczas wyposażona w duży blat roboczy, więcej niż jedną półkę i szafkę bądź szufladę na archiwalne dokumenty.

Neutralna czy rzucająca się w oczy?

Skoro recepcja to pierwszy mebel, który klient widzi wkraczając do salonu, niektórzy mogą zadać sobie pytanie: czy powinna być skromna, czy może wręcz przeciwnie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od wystroju reszty salonu. Jeżeli ściany zdobi wzorzysta tapeta, a fotele w poczekalni mają nietypowe kształty i kolory, wówczas przy zakupie recepcji warto postawić raczej na neutralny model. Jeśli jednak wszystkie meble i elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego są raczej proste w budowie, a ich kolorystyka jest monotonna – czemu by nie zaszaleć i nie kupić niecodziennej recepcji?

Meble fryzjerskie w tym recepcje do salonów fryzjerskich znajdziesz na:  https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_recepcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here