Prowadnice do szuflad

0
1951

W każdym domu znajduje się przynajmniej kilka szuflad. Stanowią one wygodną przestrzeń, pozwalającą na łatwe utrzymanie porządku wśród przechowywanych wewnątrz przedmiotów. Co więcej, ułatwiają do tych przedmiotów dostęp, dlatego coraz więcej osób, decydując się na nową aranżację mieszkania, wybiera właśnie meble z nimi. Jednak same szuflady nie byłyby takim ułatwieniem, gdyby nie miały odpowiednich prowadnic.

Prowadnice – czym powinny się charakteryzować

Wybierając prowadnice do szuflad, warto zwrócić uwagę na kilka ich cech. Przede wszystkim powinny odznaczać się odpowiednią wytrzymałością konstrukcji, która zapewnia ich trwałość i gwarantuje, że prowadnice wytrzymają założone obciążenie. Druga techniczna cecha to długość, która musi być odpowiednio dopasowana do rozmiaru szuflady. Kolejna ważna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, to typ prowadnicy, który powinien być dobrany w zależności od tego, do czego będzie ona wykorzystywana. Wyróżnić można trzy zasadnicze typu: kulkowe, rolkowe oraz dolnego montażu. Dodatkowymi parametrami, ważnymi dla wielu osób, są na przykład zintegrowane z prowadnicami hamulce. Ich zadaniem jest przechwycić impet pchniętej szuflady i zadbać o jej ciche, delikatne i bezpieczne zamknięcie. Również samo poruszanie szufladą powinno być niemal niesłyszalne, a przede wszystkim lekkie.

Trzy typy prowadnic

W sklepie LOCKER znaleźć możemy prowadnice rolkowe, kulkowe oraz dolnego montażu. Każde z nich charakteryzują się nieco innymi parametrami pracy, a ich wybór powinien być uzależniony od tego, do których szuflad są dobierane i co się w nich później znajdzie. Jak sama nazwa wskazuje, prowadnice dolnego montażu są montowane od dołu szuflady w taki sposób, aby wyeksponowany został jej bok. Prowadnice tego typu doskonale sprawdzą się zatem w przypadku drewnianych, ozdobnych szuflad. Dostępne są w różnych rozmiarach i pozwalają na płynny ruch przy obciążeniu do 25 kg.

Prowadnice do szuflad typu kulkowego są jedną z najbardziej popularnych wersji w salonach meblarskich. Wynika to z faktu, iż są proste i niezawodne, dzięki czemu mogą w łatwy sposób być zastosowane w różnorodnych meblach. Co więcej, odznaczają się wysokim komfortem użytkowania, a wytrzymują obciążenie nawet do 40 kg. Ostatnim typem są prowadnice rolkowe, doceniane przez użytkowników ze względu na ich bardzo cichą pracę oraz łatwość wysuwania i zamykania niezależnie od obciążenia. W sklepie LOCKER szczególnie godne uwagi są systemy Movento, przeznaczone do pojemnych szuflad z dużym obciążeniem (nawet 60 kg). Zostały wyposażone w system płynnej regulacji w pionie i poziomie, dzięki czemu można je z łatwością odpowiednio ustawić. Z kolei łatwe otwieranie bez użycia siły i ciche zamykanie niezależnie od obciążenia, są atutami, które skłaniają do tego systemu wielu klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here