Proste i szybkie sposoby na zmianę wyglądu mebli

0
1664

Chęć odświeżenia mieszkania towarzyszy wielu osobom. Lubimy mieszkać w mieszkaniach, które zapewniają komfort i jednocześnie dobrze oddają nasz gust. Trudno jednak znaleźć miłośników remontów, te zawsze przecież oznaczają konieczność przeprowadzenia wielu, często niełatwych i czasochłonnych prac. Nie bez znaczenia jest też kwestia kosztów, a one nieodłącznie kojarzą się z remontami. Istnieją jednak prostsze sposoby na wizualną rewitalizację wnętrz.

Nowe wygląd mebli

Dlaczego to właśnie meble mają decydujący wpływ na atmosferę panującą we wnętrzach? Znalezienie odpowiedzi na tak postawione pytanie będzie wyjątkowo łatwe. Wystarczy, że rozejrzymy się wokół, a dostrzeżemy stoły, krzesła, półki, zapewne także szafy lub kredensy. Nie sposób się bez nich obyć, zapewniają przecież funkcjonalność i niezbędne miejsce służące do przechowywania rzeczy codziennego użytku. Trudno też ich nie zauważyć. Gabaryty większości mebli sprawiają, że stanowią ważne i istotne elementy aranżacyjne. Idąc tym tropem – zmiana wyglądu mebli przyniesie zmianę charakteru całego pomieszczenia. Zakup nowego kompletu jest oczywiście możliwy, trudno jednak uzasadnić go ekonomicznie, szczególnie jeśli wyposażenie znajduje się w dobrym stanie, a głównym zarzutem, jest fakt, że znudził nam się jego wygląd.

Możemy pokusić się o zmianę kolorystyki mebli. Jest to wyjątkowo łatwe w przypadku stołów, czy szaf wykonanych z naturalnego drewna. Wystarczy ręczne lub maszynowe szlifowanie, odrobina farby, pędzel i nieco dobrych chęci. Na rynku, poza farbami, dostępne są bejce i lakiery umożliwiające uzyskanie ciekawych i dostosowanych do indywidualnych wymagań efektów. Nie powinniśmy bać się eksperymentów tego typu, nawet jeżeli coś nam się nie uda, to łatwo będzie przeprowadzić poprawki.

W nieco gorszej sytuacji znajdują się posiadacze mebli wykonanych z laminatu lub fornirowanych. W tym wypadku sprawdzą się jedynie dedykowane farby, a ewentualne korekty będą trudniejsze. Szczególną ostrożność należy zachować podczas prac z fornirem – naprawa naruszonej powierzchni może wymagać zatrudnienia fachowców.

Czy można prościej?

Powyższe metody stanowią korzystną alternatywę dla zakupu nowych mebli, jednak nie każdy czuje się na siłach, by samodzielne wykonać omówione prace. W takim przypadku warto rozważyć wymianę uchwytów meblowych. Czynność ta nie jest skomplikowana, a do jej przeprowadzenia zazwyczaj wystarczy umiejętność posługiwania się śrubokrętem. Efekty potrafią przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Zmiana prostych uchwytów na gałki zdobione na przykład kryształami Swarovskiego to przykład ekstremalny, który zadowoli miłośników stylu glamour, jednak oferta rynkowa jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie propozycje zgodne z indywidualnymi upodobaniami.

Na szczególną uwagę zasługują skandynawskie uchwyty meblowe. Łączą one ponadczasowy styl, w pełni korzystający z najlepszych wzorców skandynawskiego designu z solidnością wykonania. Co ważne, możemy je kupić bez wychodzenia z domu. Sklep internetowy znajdujący się pod adresem skandynawskieuchwyty.pl oferuje możliwość wyszukiwania produktów zgodnie z podziałem na typy, kolory, a nawet materiał, z którego zostały wykonane te małe dzieła sztuki. Prościej się nie da!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here