Sala konferencyjna to „must have” każdej dużej firmy. To w niej odbywają się ważne spotkania i prezentacje multimedialne. To ona stanowi istotny punkt budowania wizerunku danej firmy, podobnie jak recepcja. Podczas projektowania sali konferencyjnej należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, bez których sala stanie się bezużytecznym pomieszczeniem. A mianowicie są to: oświetlenie, nagłośnienie i meble.

Projekt nowoczesnej sali konferencyjnej

Firma projektowo-wykonawcza na starcie projektu skupia się na potrzebach i wymaganiach pracowników, aby efekt końcowy był zgodny z ich wizją. Przedstawia możliwości w postaci zastosowania takich systemów jak: projekcyjne i wizualne, centralnego sterowania, tele- i wideokonferencyjne, a także w przypadku bardziej zaawansowanych projektów systemy umożlwiające tłumaczenie symultaniczne i głosowanie. To elementy zwiększające funkcjonalność sali konferencyjnej. Jednak równie istotna jest część wizerunkowa. Obecnie w trendach projektowania sal konferencyjnych króluje styl minimalistyczny, który nie będzie powodował rozproszenia uwagi uczestników spotkań biznesowych.

Styl minimalistyczny

Wykorzystuje się duże panele świetlne instalowane pod sufitem, które imitują światło naturalne. Istotna jest możliwość regulowania intensywności oświetlenia, którą zmniejsza się podczas prezentacji multimedialnych, aby obraz był jak najbardziej czytelny. Duży projektor w centralnym miejscu i komfortowe fotele o niestandardowych kształtach w celu wzmocnienia efektu nowoczesności. Coraz częściej można zauważyć np. kubełkowe fotele z ekskluzywnym, skórzanym wykończeniem. Spójny efekt uzyskuje się za pomocą wykorzystania materiału przewodniego, jakim może być drewno bądź surowy beton na ścianach. Obecnie rezygnuje się ze zbędnych dekoracji będących czynnikiem dekoncentrującym. Panuje trend na eleganckie i wyciszone wnętrza konferencyjne.

Nowoczesna funkcjonalność

Efekt wizualny wzmacnia mobilność elementów multimedialnych. Ekran ukryty w podwieszanym suficie opuszczany podczas trwania konferencji to aktualnie jeden ze standardów w projektowaniu wnętrz biurowych. Dodatkowo nie można zapomnieć o przystosowaniu mebli konferencyjnych i umieszczeniu w nich gniazdek umożliwiających podłączenie kilkunastu laptopów jednocześnie czy wyświetlenie prezentacji bez konieczności zmiany miejsca przy stole konferencyjnym. Kolejnym ważnym elementem jest dedykowany system sterowania, dzięki któremu za pomocą jednego przycisku automatycznie włączy się projektor, przyciemnią światła i zasłonią rolety. Wszystkie te rozwiązania zwiększają funkcjonalność i końcową efektowność sali konferencyjnej.

Artykuł powstał we współpracy z firmą projektowo-wykonawczą Forbis Group

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here