Kuchnia powinna być zaprojektowana z głową. To jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, w którym przygotowuje się posiłki, bardzo często również tam się je jada. Można powiedzieć, że życie przeciętnej rodziny, w dużym stopniu toczy się właśnie tam. Warto zatem poznać zasady projektowania kuchni, tak by móc urządzić ją jak najbardziej funkcjonalnie.

Jak funkcjonalnie zaprojektować kuchnię?

Projektowanie kuchni jest stosunkowo proste. Najważniejsze to wydzielić odpowiednią strefą do pracy, nazywaną bardzo często trójkątem roboczym. To nic innego jak zorganizowanie blisko siebie zlewu, blatu roboczego oraz kuchenki do gotowania. Jeżeli wszystkie te 3 miejsca znajdują się obok siebie, przygotowywanie potraw jest po prostu sprawniejsze. To zupełnie zrozumiałe, w końcu kuchenna logistyka jest ważna i bardzo usprawnia codzienne czynności.

Kącik jadalniany

Poza tym, że w kuchni przygotowuje się posiłki, bardzo często również właśnie tam wydzielona jest strefa jadalniana. Nie każda rodzina dysponuje osobnym pomieszczeniem, w którym można postawić stół oraz krzesła. Czasami, nawet w niewielkiej kuchni, musi znaleźć się przestrzeń na to, by rodzina mogła wspólnie usiąść przy stole i celebrować posiłki. Kącik jadalniany warto zorganizować obok okna, najlepiej w pewnym oddaleniu od strefy roboczej. To ważne, by posiłki spożywać w estetycznym otoczeniu. Warto zatem pięknie nakryć stół i stworzyć atmosferę, która sprzyja relaksowi podczas wspólnego obiadu czy kolacji.

Meble kuchenne

Jeden z najważniejszych elementów kuchennego wyposażenia to meble. Kupując meble warto zdecydować się na takie robione na wymiar, dzięki czemu uda się zagospodarować każdą, nawet najmniejszą powierzchnię. Zamiast zostawiać puste ściany, lepiej jest powiesić nawet niewielką półeczkę, która przyda się na przykład do przechowywania kubków albo przypraw. W kuchni nigdy nie brakuje rzeczy, które trzeba gdzieś schować, zatem pojemne meble, które zmieszczą wiele w swoich szafkach i szufladach, to jedna z najważniejszych inwestycji w wyposażenie kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here