Meble drewniane cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Nie może to jednak zaskakiwać – takie elementy charakteryzują się bowiem eleganckim wyglądem, funkcjonalnością na najwyższym możliwym poziomie oraz uniwersalnością, ponieważ mogą być z powodzeniem zastosowane do rozmaitych pomieszczeń.

Jak wygląda produkcja mebli z drewna?

Meble drewniane cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Nie może to jednak zaskakiwać – takie elementy charakteryzują się bowiem eleganckim wyglądem, funkcjonalnością na najwyższym możliwym poziomie oraz uniwersalnością, ponieważ mogą być z powodzeniem zastosowane do rozmaitych pomieszczeń. Osoby, które kupują meble w zdecydowanej większości przypadków widzą tylko efekt finalny. Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda cały proces produkcji? Nie? W takim razie w dzisiejszym wpisie dowiecie się krok po kroku jak powstają meble. Zapraszamy do lektury!

Wysokiej klasy materiał

W procesie produkcji mebli drewnianych kluczowy jest oczywiście surowiec. W jaki sposób go zdobyć? Trzeba zaznaczyć, że firmy zajmujące się wytwarzaniem pięknych i użytecznych mebli drewnianych pozyskują tego typu materiały ze specjalistycznych upraw albo Lasów Państwowych. W tym drugim przypadku konieczna jest współpraca z leśnikiem, ponieważ to właśnie ta osoba wyznacza drzewa, które mogą być ścięte. W dalszej kolejności surowiec jest przewożony do tartaków. Warto wiedzieć, że w takich miejscach materiał jest poddawany stosownej obróbce (m.in.: usuwana jest kora, pnie są suszone, a bale cięte na deski i listwy o rozmaitych wymiarach). Następnie najlepsze deski trafiają do suszarni. Trzeba podkreślić, że w tej lokalizacji surowiec jest poddawany procesowi suszenia, który jest bardzo istotny w kontekście późniejszej jakości mebli. Warto wiedzieć, że drewno musi być tak wysuszone, aby wilgotność zmniejszyła się do poziomu około 8-10% – w innym wypadku elementy wykonane z takiego materiału nie będą charakteryzować się najwyższymi standardami.

Starannie wykonany projekt

Satysfakcjonujący dla klientów efekt końcowy nie jest możliwy bez dokładnie wykonanego projektu. Osoby odpowiedzialne za wykonanie tej czynności muszą wziąć pod uwagę każdy, nawet najmniejszy detal. To właśnie na tym etapie dobiera się surowce i wymiary. Trzeba zaznaczyć, że projekt musi być zgodny z aktualnie panującymi normami oraz wykonany w zgodzie z obecnymi standardami (uwzględniającymi m.in.: wszystkie obciążenia). Warto zaznaczyć, że przedsiębiorstwa produkujące meble zazwyczaj mają już gotowe schematy do standardowych elementów wyposażenia pomieszczeń. Ostatnio bardzo popularne są jednak drewniane meble na wymiar, które rzecz jasna różnią się od siebie gabarytami. Wtedy odpowiednio wykonany projekt – biorący pod uwagę oczekiwania klientów i jego możliwości powierzchniowe – jest kluczem do sukcesu.

Czas na właściwą produkcję

Jeśli drzewo jest dokładnie wysuszone i charakteryzuje się odpowiednimi właściwościami, to dopiero wtedy może rozpocząć się etap właściwej produkcji. Nowoczesne firmy zajmujące się tworzeniem mebli nie tylko muszą zadbać o odpowiedni projekt, który będzie zgodny z najnowszymi standardami. Trzeba zaznaczyć, że właściciele takich przedsiębiorstw korzystają aktualnie z bardzo nowoczesnych maszyn, które sprawiają, że produkcja odbywa się sprawnie i szybko. Odpowiadają za nią ludzie, którzy cechują się wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie. Dzięki temu procedura przebiega zgodnie ze wszystkimi założeniami. Wykonane meble drewniane zostają potem przewożone do właściwych działów produkcyjnych. Tam odbywa się proces szlifowania, który też wpływa na finalny wygląd elementów wyposażenia domów oraz mieszkań. Warto wiedzieć, że w dalszej kolejności wykonane meble są także dokładnie czyszczone, co ma bardzo duże znaczenie w kontekście ich żywotności. Następnie elementy wyposażenia są rzecz jasna malowane i lakierowane.

Przechowywanie w magazynach

Tak wyprodukowane meble są transportowane do magazynów. Muszą być tam zapewnione odpowiednie warunki – pod kątem wilgotności czy temperatury – aby tego typu produkty zachowały swój wygląd oraz funkcjonalność.  Jeśli klienci zdecydują się na konkretne elementy, to osoby odpowiedzialne za transport przewożą je do wskazanej lokalizacji.

Gdzie kupować dobrej jakości meble?

Jak widzicie, proces wytwarzania mebli wcale nie jest taki łatwy, jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. Wiele osób zastanawia się, gdzie kupować te elementy wyposażenia domów oraz mieszkań. Na pewno warto w tym celu odwiedzić stronę http://ad-styl.pl/. Dlaczego? Możecie tam znaleźć starannie i dokładnie wykonane meble, które charakteryzują się najwyższą możliwą jakością i pożądanymi właściwościami, które będą Wam służyć przez wiele długich lat.

logotypadstyl-1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here